Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Teki all
tupeseen

naine 10. juuli 2009, kl 15.13
Millest tekib tupeseen ?

N31 10. juuli 2009, kl 15.27
organismis on see meil kõigil naistel olemas. Kõigil ei löö ta välja, küsi naistearstilt kasvõi. Umbes 80 % naistel esineb see. Selle toob välja nt stress, olen kuulnud et pesemata õunte söömisest, sünteetiline aluspesu, tampoonid jne. Minul endal lõppes jama ära kui tampoonidest loobusin.. ja neid nüüd harva kasutan...

Nii on, 10. juuli 2009, kl 15.29
N31 räägib öigust, nii see on. Pesukaitseid ka mitte kasutada ! Ainult äärmisel vajadusel, mitte igapäevaselt. Seda soovitas arst.

N31 10. juuli 2009, kl 15.36
unustasin ennist et kindlasti pesta intiimpiirkonda vaid selleks ettenähtud intimmpesugeeliga. Suur põhjustaja on ka tavaline duchigeel.

neiu 10. juuli 2009, kl 17.17
Aga kuidas aru saada,et sul on üldse tupeseen ? Sorri, et nii nõmedat küsimust küsin, aga ma pole teadlik sellest:(

ee 10. juuli 2009, kl 17.31
Kui ikka sügeleb ja valget hapupiimasarnast ollust välja ajab, küll siis aru saad. Loomulikus olekus tupp ise reguleerib nende paljunemist ja probleeme ei tule. Kui tasakaal mingil põhjusel (eelpoolkirjeldatud) paigast läheb, siis kukuvad vohama. Ja see ei ole haigus ega nakkus. Mina sain küll sagedase ainult puhta veega pesemisega korda, aga kuuldavasti paljud vajavad ravi ikka ka, et seal tasakaal jälle majja saada.

neiu 10. juuli 2009, kl 18.37
Mul paar kuud tagasi oli küll selline jama,et sügeles palju jne. Kas võib siiamaani siis see olla,peaksin äkki igaks juhuks arsti juurde minema ?

NUMMI 10. juuli 2009, kl 18.42
Arsti juures käi nii ehk naa! Palju on ka varjatud probleeme, mis alles siis märku annavad, kui juba abi hiljaks jäämas...

ee 10. juuli 2009, kl 18.49
Nojah, endal kindlam tunne, kui arstil ära käid, sest iga sügelus ei pruugi olla tupeseen, võib olla muid probleeme. Aga seda seent on iga normaalse naise tupes, nii et sellest lahti ei peagi saama, lihtsalt kui tasakaal seal paigast, siis kukub vohama, ja see on väga ebameeldiv. Siis tuleb küll ühel või teisel kujul ravida, et tasakaal tagasi saada. Kui korda saad, siis elab rahulikult sinuga koos edasi, ilma et sulle või kellelegi teisele häda teeks.

Teadja. 10. juuli 2009, kl 19.01
Suguelundeid tohib pesta ainult puhta veega! Pesu ei tohi olla sünteetiline ja liiga ümber, eriti palavaga. Tampoonid, pesukaitsmed kasutusest eemaldada,

neiu 10. juuli 2009, kl 19.23
Tampoonidest ma küll ei loobu,veel vastikum on suvel palavaga sidet kanda, :S tõsiselt ebameeldiv minu jaoks.
Aga ma pole varem isegi günekoloogi juures käind. Et mis arsti juurde ma minema peaks ? Naistearsti ? Ja kui mul pole veel kindlat naistearsti,siis kuidas ma lähen sinna vms ? :S
Ma ikka väga võhik sel teemal :D

udu 10. juuli 2009, kl 21.23
naistears nagu iga teinegi arst, paned aja kinni ja lähed. ei siin ole mingit kunsti. aga tupeseene kindel tunnus on valge kohupiimasarnane voolus, mingi teise jamaga...pöletik vöi suguhaigus sellist ei esine. igavene tüütu asi tegelikult, olin sellega aastaid hädas ja löpuks sain abi meresoola istevannidest...tegin pesukaussi hästi soolase vee meresoolaga, ja istusin seal kuni vesi ära jahtus, nii hommikul ja öhtul. ühed tupeseene pöhjustajad on ka tänapäevased kanged pesupulbrid, eriti ariel ja loputusvahendid. kasutan alukate pesemiseks ainult lasteseepi, pesupulbriga pestes on kohe sügelus ja muud jamad platsis.

ee 10. juuli 2009, kl 21.45
Oh, mul siis tõesti vedas. Piisas ainult puhta veega sagedasest pesemisest. Aga ma ka ei kasutanud tampoone ja alt pesin alati vaid sooja veega....minimaalse seebiga. Kuskilt olin juba enne lugenud, et liiga palju keemiat sinna hea pole. Eks see sõltub ilmselt organismi üldisest tasakaalust ka, et kui liiga allergiline, siis ilmselt ka selle oht. Aga siiani mäletan, kui vastik... Võib-olla ju tampoonidest loobuma ei peakski, kui muu keemia miinimumini viia ja toitumist ka jälgida, kui üldiselt allergiline ollakse.

nii 10. juuli 2009, kl 22.10
kui keelekat teha kas tupeseen nakkab mehele ka?

ee 10. juuli 2009, kl 23.10
No loe ikka, see pole haigus ega nakkus. Iga naise tupes on seda, lihtsalt vohama hakkab, kui tasakaal tupes või organismis paigast nihkub. Meest võib ehk kahjustada, kui tema keha kaitsesüsteem paigast on.....aga siis ka iga naise oma, nii et pole vahet, kas sul hetkel korras või mitte. Aga ise küll sel ajal vahekorda ei kippunud....

neiu 11. juuli 2009, kl 14.32
Siis mul võib küll see olla :S
Panen igaks juhuks omale aja kinni arsti juurde :)

seeneline 11. juuli 2009, kl 16.16
Kui keegi väidab ,et see pole haigus ega nakkus siis natuke ikka on,See bakteriaalne vohamine tekib ka sugulisel läbikäimisel.Aitab sellestki,kui su sexpartneril on nende bakteritega asi korrast ära. Kas või sinu tuppe tekivad spermaga koos mingid roisubakterid,mis vajavad arsti poole pöördumist.Jah ka keelekat tehes saab need bakterid suu kaudu endale ,või suust tupe külge.Teed oma partnerile suuga ja pärast igemed valutavad.Üks bakterite levikuallikas ongi katkised pesemata hambad, ja puudulik hügieen.Loputada seest tuppe ju võib,aga pesta ei soovita ka arstid.Igasugused seebid võivad asja hullemaks teha.Kuigi sinu armuke on kontrollil käinud ja ei põe midagi,siis sellegi poolest sinu omal abikaasal võib võõrastest bakteritest sügelused ja ebameeldivused tulla.Väljaspool seksides on kasulikum alati kummi kasutada.

n41 12. juuli 2009, kl 16.21
Tupeseen tekib ju bakterite tasakaalustamatusest tupes. Selline olukord võib tekkida kemikaalidest (pesupulbrid, pesemisvahendid), sünteetikast (sünteetiline pesu, tampoonid, pesukaitsed). Oma kogemustest tean, et kasulik on kasutada puuvillast pesu, puuvillast vatti (olen seda edukalt kasutanud), pesta lihtsalt sooja veega. Magus on kindlasti vastunäidustatud, mulle on tupe keskkonda tervendavalt mõjunud maitsestamata jogurti kasutamine (nii söögina, kui ka vatitampooniga tuppe asetatuna).

seenelisele ee-lt 12. juuli 2009, kl 19.09
See on küll kõik õige, mida kirjutad. Lihtsalt minult on lohutus neile, kes ilma sugulise läbikäimiseta selle seene vohamise tasakaalu paigast minekuga saavad. Siis see pole ju nakkus ega haigus...mul oli ka nii, ei saanud kelleltki teiselt, mingi hetk lihtsalt ilmselt immuunsus oli veidi nõrgem ja tasakaal läks käest. See, et erinevad bakterid erinevatel inimestel (suguelundites ja suus) teiste omadega ei sobi ja võivad kummalisi (allergilisi) reaktsioone ette kutsuda (nii suguelundites kui ehk ka mujal), on hoopis teine teema ja sellest oleks siin ka tõesti hea kirjutada. Sest see pole ka ju alati mitte haigus, vaid partneri mikrofloora sobimatus sinu omaga. Ehk teed sellest uue teema, noortel oleks kindlasti huvitav ja hariv teada.

mees 13. juuli 2009, kl 19.20
mida rohkem on rasvkude naha all seda rohkem on seda soolestikus ja ka baktereid ja asjal käies satub ikka mõni bakter ka suguelunditele ja bakteriaalne tasakaal normist väljas

teine seeneline 13. juuli 2009, kl 21.48
Nende bakteritega on ikka nii,kui su sexpartneri "heeringas" haiseb, siis tekib pärast vahekorda ka sinul heeringahais juurde. Sama ka suusexi kohta,kui hambad haisevad,siis midagi mädaneb seal.Kas hambaaugud ise või hammaste vahel igemed.Või tegid minetti pesemata kürbale.

kärbes 21. juuli 2009, kl 14.26
TERVISEfoorumis arvatakse, et tupeseen tuleb karvade mahaajamisest. vot nii

Krista 26. aprill 2010, kl 17.01
Kas tupeseene tõttu võivad ka päevad ära jääda ?

to Krista 26. aprill 2010, kl 17.03
hehee, ei, aga rasedatel lööb sageli tupeseene vohama ;)

NB 26. aprill 2010, kl 17.04
http://naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?f=15&i=1131044&t=1131044

siin on sama teema kohta nii asjalikku kui lolli juttu ;)

imelik 08. juuni 2010, kl 19.04
Kuis sa ei tohi tampooni ega pesukaitset kasutada mis sa siis päevade ajal teed???:D:D:D paned kausikese püksi? Istud 24/7 wcs? See ebanormaalne nõuanne

viimasele 08. juuni 2010, kl 20.59
Selleks tarbeks on tavaline steriilne vatt. Väga mugav kasutada, võtad just nii suure tutsaka kui parasjagu vaja läheb.

imelik 08. juuni 2010, kl 21.49
kas see pole mitte väga ebamugav? Laseb läbi ja nii

Hiireke 11. juuni 2010, kl 02.52
Oh jah üsnagi tuttav teema pidevalt jaman selle seenega igast asju kasutanud igga tuleb tagasi. kreem, küünlad, isegi tabletid
Üli ebamugav on ja valutama ja paistetama lööb ka veits sexida siis küll ei taha. arst on soovitanud ka partneril kontrollida.
Noh ma olen sellekohta päris palju lugenud ja arsti juures olin vist juba püsiklient. ei ole võimalik eriti sed akuidagi välja ravida üxkõik millest võib se tulla.
seda soodustab toitumine liiga palju magusat, mitte puuvillane pesu, tampoonid,, samas ütles arst et ka sidemed ei ole head umbsed ja koguvad ka baktereid, pesukaitsed, märjad ujumisriided suvel, niiskus hea paljunemiskeskkond bakteritele. muidugi tasub pesta iniimpesugeeliga või lihtsalt veega liig palju duššigeeli ei ole soovittav kasutada. Suht võimatu on kõike seda järgida ma ei tea ma kannan ainult stringe ja kuida ssiis nagu sidemeid kasutada. Üxkord siis proovisin kodus on boxerid magamisex et kodus olles kasutasin sidet kax päeva vist proovisin ei tea pole minujaox. kahju neist kes midagi muud üldse kasutada ei saa kui sidemeid.
Noh igaljuhul kui on mingeid seenekahtlusi sühelus liigne valgevoolus siis tasuks kindlasti arsti juurde minna.

to imelik 12. juuni 2010, kl 11.02
Mulle on samuti see teema tuttav. Seenest tingitud või muu vooluse korral kasutan ikka vatti ja seda ka viimastel "päevadel", minu jaoks on see mugav, sest ta seisab paigal ja saad võtta sellise tüki nagu vaja. Muidugi, kui palju verd lahmab, siis tuleb läbi jm.jamad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  
DELFI DATE Soovid leida uusi sõpru? Kohata oma elu armastust? Liitu siin

VIIMASED TEEMAD

Rõdule trellid
Küsija2, 10.07.14 15:43
Viljandi folgi pass
Katriina, 10.07.14 15:32
PURGID
lilleke, 10.07.14 15:29