Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Teki all
munasarjapõletik??

naine 22. september 2009, kl 16.51
kas kellelgi on olnud väikseid pisteid vahel munasarja juures?mingeid kõhuvalusid ega midagi pole,lihtsalt harva tunnen torkimist,mis on ka õrn ja lühiajaline..4 kuud tagasi oli üks juhusuhe,peale seda püsishutes siiamaani..mehel pole mingeid kaebusi,kas peaks muretsema?

heldur 22. september 2009, kl 17.08
mina torgin pidevalt naist sellesse piirkonda. ei oska arvata, kas pisteid on või ei ole.

n-27 22. september 2009, kl 18.19
Mul on krooniline munasarjapõletik. Kord-kaks aastas ikka sõidan valudega haiglasse. Munasarjapõletik pole kuidagi seotud partneritega(suguhaigustega), see on põletikuline protsess mis on eelkõige tingitud külmetusest või muudest välisteguritest. Ja kui sul on põletik siis on asi torgetest kaugel, valutab nii, et elada ei lase...tavaliselt käin haiglas valuvaigistavat süsti saamas. Sinul ilmselt pole sellega midagi pistmist.

arvan 22. september 2009, kl 18.39
Munasarjapõletikku võivad küll suguhaigused põhjustada. Külmetamine iseenesest ei tee haigeks. Külmetamine nõrgestab immuunsüsteemi ja siis saavad bakteid võidule, mis põhjustavadki põletikke. Munasarja põletike põhjusteks on ka mittetraditsiooniline seks, abordidjm.

lisa 22. september 2009, kl 18.48

http://www.inimene.ee/index.php?sisu=teemakeskus&central_id=37&article_id=383&idr=1EkmdS3LKEAFB0qvZ06mhedoXn4

Haigustekitajad satuvad naise suguorganitesse seksuaalvahekorra tagajärjel, kui partneril on suguhaigus ega kasutata kondoomi. Naistel, kes pole seksuaalvahekorras olnud, suguteede põletikke praktiliselt ei esine (ülimalt teoreetiline võimalus on, et nt lapseealisel levivad bakterid munasarja vere kaudu mõne muu organi põletikukoldest vms).

naine 23. september 2009, kl 15.57
aga kas munasarjapõletik ei alga kõhuvaludega?igalpool kirjas aind sellest,a jah mul nagu torkaks ainult korraks ja kõhuvalu küll pole

Naine25 23. september 2009, kl 22.07
Sinu "sümptomid" on väga sarnased sellele, mis mind pärast neli aastat ootamist (oma rumalusest, muidugi) lõpuks naistearsti juurde viisid.
Täpselt sama- torked mõlemal pool alakõhtu (vahel nõrgemad, vahel tugevamad, kestsid mõned sekundid, 1-3 korda kuus, vahel harvem), ehk siis kohtades, kus peaksid olema munasarjad ja munajuhad. Naiivselt panin need oma laktoositalumatuse arvele. Arvasin, et kui valutab kõht selle pärast, miks siis mitte ka alakõht.
Pärast uuringuid sain teada kurva tõsiasja- valusid tekitas ummistunud vasakpoolne munajuha, millega võib kaasneda raseduse katkemine või halvimal juhul lastetus. Huvitav on see, et valud olid mul mõlemal pool alakõhus, kuid ummistus leiti vaid vasakpoolses munajuhas.
Et kuidas see tekkis? Kingitus minu esimeselt seksuaalpartnerilt- klamüüdia ja selle hilisemad tüsistused.
Ja ma ei jõua end ära kiruda, mis kuradi pärast ma nii kaua ootasin ja ei uskunud probleemi tõsidusse. Ehk oleks saanud midagigi ära teha selle heaks...
Ole hea ja mine kindlasti oma murega arsti juurde.

naine 23. september 2009, kl 22.33
olgu :S
aga kas tõesti sul siis teisi sümptomeid klamüüdiaga polnud??
ja mul 4 kuud peaaegu möödas ka,mehel pole üldse kaebusi ja torked algasid umb just 4-ndal kuul....:(

to Naine25 24. september 2009, kl 13.31
Mul oli samamoodi, õudne. ´´kingitus´´ 2 a. kestnud suhtele...mees tõmbas ringi. Oli ka vasak pool, aga õnneks laproskoopia aitas ja saan ikka lapsi. Oleks pidanud ka varem arstile minema. Teemaalgatajal soovitan kiiremas korras arstile minna. Algul on torked ja pärast on selline valu, et oi, oi...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  
DELFI DATE Soovid leida uusi sõpru? Kohata oma elu armastust? Liitu siin

VIIMASED TEEMAD

korvi
D, 29.07.14 00:04
Armuke pipardas täna, midagi sellist pole… (14)
nõutu tüüp, 29.07.14 01:13
Starmani arve (1)
küsimus, 28.07.14 23:57
homme Saaremaa päälinnas (2)
KeegiTeine, 29.07.14 00:18
Billy loomakliinik
kassiema, 28.07.14 22:14
kui palju on üle 30seid süütuid? (9)
neitsi, 29.07.14 01:21
miks (1)
täpik, 28.07.14 23:07