Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
Jalavalu lapsel, lonkab

kiharaje 06. detsember 2009, kl 16.28
Mida teha, jälle hakkab pihta, lapse 4 aastane ja jalavalud iga aasta jõuluperioodil, lausa lonkab. Üks aasta pöördusime arstile, aga mingisugust abi ei saanud. Nüüd eile hakkas jälle peale, väidab, et üks jalg valutab ja lonkab ka. Kas võib olla tegemist kasvuvaludega? Tavaliselt ta just talveperioodil viskab pikkust ka juurde. Muidugi meil oli suvel ka puukborrielloos, sellest võivad ka liigesevalud tekkida ?

vastus 06. detsember 2009, kl 19.41

Eeva 07. detsember 2009, kl 11.53
Oi appike!
See ongi teil puukborreloosist.
Te peate otsemaid haiglasse pöörduma.
Minu laps sai samuti 4 aastaselt puugi. Puukborelloosi tagajärjel lõi välja alles sügisel liigesepõletiku. Põlv oli valus, ma ka ei saanud aru, miks. Lõpuks läks paiste, läksime traumapunkti ja kohe kirjutati haiglasse. Olime 10 päeva Mustamäe haiglas. Seal on laste liigeste arst dr Uibo. Võimalusel minge sinna. Raviti seda väga kange rohuga Diclofenac.
Ja nüüd, kui laps on juba 8 aastane, on see iga aastane oht, et kui külmetust kiirelt ei saa välja ravitud, lööb liigestesse uuesti. Eelmisel aastal juba puusa.
See on väga tõsine asi, kindlalt palun minge arstile.
Pärast kodune osa on kampriõli kompressid ja puhkus jalale.
KÕNDIDA TA PRAEGU ÜLDSE EI TOHI!!!! JALG PEAB OLEMA SIRGES ASENDIS.
Kui on midagi veel küsida, siis küsi julgelt, räägin sellest nii palju, kui oskan.

!!!!! 07. detsember 2009, kl 12.04
On minul lapsepõlves põlv ja jalaliiges valutanud ning samuti valutab mu kahel lapsel.esimese lapsega(SIIS KUI OLI 4) käisime reumat kontrollimas aga kõik ok.Aga paiste pole kunagi läinud,üldiselt kui liige paistes arvatakse,et reuma algav.kontrolli saatekirjaga

Eeva 07. detsember 2009, kl 12.10
Puukborreloosist tingitud liigesepõletik on hoopis teine asi, kui kasvust tingitud liigesevalu. See on väga tõsine haigus, mis võib tekitada lapsele terveks elus suuri probleeme, kui sellega kohe ei hakata tegelema.

ka üks ema 07. detsember 2009, kl 15.22
Kuidas saab see valu olla põhjustatud puugist, kui puuki sai alles möödunud suvel aga valutanud on ju igal jõulul!? Ehk ikka kasvuvalust. Mäletan endagi lapsepõlvest, et jalalaba valutas kõvasti, käiagi oli paha. Ema tegi jalavanne, leevendas pisut.

Eeva 07. detsember 2009, kl 16.00
No puukborelloos ei ole mingi lihtne haigus, sellest ei saagi aru, kuidas see nii kaua saab tervist mõjutada. Kuna ma ise aga olen sellega nii lähedalt kokku puutunud, tänu oma lapsele, siis ma võin teile kinnitada, et sellega peab väga ettevaatlik olema. Ja see on vaja lapsena välja ravida. Meil oli kõigepealt põletik põlves, mille ravi oli väga pikk. Aastapärast aga puusas. Mina oma peaga ei oska ka seletada, kuidas saab üks pisike puuk nii palju halba teha, aga saab.

n 08. detsember 2009, kl 10.20
minu tüdrukul(7) ka jalad valutavad vahel. see hakkas ka umbes 4 või 5 aastaselt ja enamasti õhtuti või ööseti. järgmisel päeval oli kõik korras! ma pole osanud sellega suurt midagi ette võtta - perearst arvas ka, et tegu kasvamisest tingitud valuga. oma lapsepõlvest ma sellist asja ei mäleta, aga õel küll jalad valutasid vahel. seda valu pole tihti, nii paar korda aastas ehk ja vahel olen andnud valuvaigistit, et laps magada saaks.

ka üks ema 10. detsember 2009, kl 23.18
No kuule, Eeva! Miks sa paanitsed sedasi. Jah, muidugi võib puuk palju kahju teha aga loe ikka teemaalgataja pistitus korralikult läbi. Ütles ju, et valutanud on juba mitu jõulu - ENNE PUUGI HAMMUSTUST!

hp 12. detsember 2009, kl 18.56
Käisin aasta tagasi naabrilapsega arsti juures . Tal ka valutasid jalad ,eriti öösiti.parim vahend oli see kui laps ise enda jalgu masseeris nt saialillesalviga,soe vann enne magamaminekut on ka hea ja rahustav.rahulikke jõule kõigile.

Katrin 13. detsember 2009, kl 15.11
To Eeva:
Diclofenac on valuvaigisti.

Eeva 14. detsember 2009, kl 10.11
Viimasele.
Diclofenac on liigese valu korral väga tugev valuvaigist, mis on ühtlasi ka põletikuvastase toimega. Raskemal juhul lisati sellele ka veel laiaspektriline antibiootikum, mida kanüüli kaudu süstiti veeni.

Teistele nii palju, et lastel on kahtlemata kasvueas igasuguseid valusid ja need mööduvad ilma kõrvalise sekkumiseta.
Selles teemas, aga on minu jaoks kaks tegurit, mis mind panevad muretsema: suvel põetud puukborreloos ja nüüd valutavad liigesed.

Ja kuna puukborreloos võib põhjustada kroonilise liigesepõletiku, siis juhin tähelepanu, et sellega tuleks tegeleda tõsisemalt, et hiljem ei oleks tõsiseid komplikatsioone.
Igatahes tuleks sellise asja puhul lasta laps üle vaadata arstil, teha vajalikud uuringud - röntgeni pilt, vaadata liigesed ultraheliaparaadiga, hea oleks ka vereanalüüs. Ja kui selgub, et kõik on korras, siis on ju hästi.
Aga, kui selgub, et on põletik, siis on ju ka hea, kui saadakse õigel ajal õige ravi. Või ma eksin?
Vanasti olid liigesehaigused vanainimeste asi, tänapäeval aga on sellest saanud ka lastehaigus. Nt kui meie olime oma lapsega haiglas, siis sama asjaga oli ka 1a 2k tüdruk, kellel oli põletik puusas. Kõlab ausalt öeldes uskumatult.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Kasside tubane vangistus (1)
kassiomani, 24.04.14 00:58
Jalgrattad tüdrukutele
H.K., 23.04.14 23:39
Teadmiseks piludele (1)
No ..., 23.04.14 23:49
ikka naised (2)