Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Remont
kumb ahi parem
 
xx 15. november 2006, kl 19.32
Kuna eelmises postituses olin vist valesti sõnastanud,siis küsin uuesti,et kumb ahi on parem,kas tellistest või potikivist?
Tiileri on Soome firma,mis toodab kive ja teeb neist ahjusid.
Ma loodan,et ei hakata soovitama malmradiaatoreid nagu mõni tarkpea siin leiutas!
 
Olavi 16. november 2006, kl 08.39
Ahju potikivi on just pliitide-ahjude jaoks mõeldud, mistõttu on neid ka õigem kasutada. Ahjupotist tehtud ahjud-pliidid lähevad kiiremini soojaks ja korraliku meistri laotuna ei pragune. Neid on ka glasuurituid. Tavalisest tellisest tehti nõukaajal, sest potikivi oli raske saada. Tavalise tellise puhul peab see olema nö pehme tellis, mida mina tänapäeval müügil näinud ei ole. Neid tehti Tartu eksperimentaalis ja Võrukivis, mis enam ei tegutse. Tartu kivist on mul laotud soojamüür ja Võru väikesest tellisest kamin.
 
d 17. november 2006, kl 13.23
Potikivi soovitan igatahes! Minu meelst tunduvalt ilusam kah. Glasuuritud variant siis. Aga eks see ole maitseasi. Ja nagu Olavi ütles, läheb kiiremini ka soojaks. Meistri leidmine on juba iseteema.
 
pipi 17. november 2006, kl 20.12
olen näinud veel sellist, vist odavamat varianti, mis on laotud punasest kivist ja üle kahheldatud.
 
m 18. november 2006, kl 00.14
Mina soovitan voolukivi. Selle kaal on niipalju suurem, et salvestab soojust kauem kui mistahes pott-, või tellisahi.
 
experimentaator 18. november 2006, kl 22.55
Panen oma idde ka sekka.
Pott on ilus asi ja hästi tehtuna ka püsivam. Tellisahju seinad on justkui suured kehad, vahel väike kiht segu. Nagu OK. Pottahjul seevastu tuleb neid kihte lausa 5 kui koldekivi juurde lugeda. Kõik omamoodi soojasalvestid ja peamine- iseseisvad salvestid. Soojajuhtivus väheneb oluliselt. Siis veel ahju käikude ehitus (püst- või ringlõõrid), mitme käiguga teha jne..
Muide. Korstna pikkus mängib ka rolli :)) Eks meister tea paremini..
 
s 19. november 2006, kl 15.33
Meie ahjumeister soovitas tellisest ja seda just seetõttu, et tellisahi saab mahult raskem olema, s.t. peab kauem sooja. Soojaks läheb muidugi selle võrra aeglasemalt, aga...

Ja ahju sees kasutatakse ikka ka spets kive ju, mitte mingeid suvalisi (vihje eelpool kommenteerijale, kes ütleb, et ahjupotid on spetsiaalselt selleks tehtud).
 
irw 20. november 2006, kl 19.42
To s: Mis sa sokid, lugeda ei oska v? Või on arusaamisega probleeme? Kolmas variant - ei oska ennast väljendada.
 
hmmm 21. november 2006, kl 13.05
siin tundub, et tegelikult põhiküsimus potsepas. Kui leiad potsepa, kes on ka tõesti võimeline tegema ahjupotidest, siis anna minna.
 
Olavi 21. november 2006, kl 14.56
Potikividel on šamotist (tulekindlad) täitekivid, millega täidetakse potikivi õõnsused. Ka tavalisest tellisest ahju-pliidi ladumisel tuleb küttekollete sisepind laduda šamotttellisest.
Tellisest pliiti ei soovita kahhelplaatidega vooderdada, pikapeale pragunevad need lahti ja hakkavad pudenema. Selles osas on kurb kogemus olemas.
 
ahi 30. november 2006, kl 21.28
Potikividest on ahi muidugi ilus kuid sellise tegijat on raske leida ning lõppkokkuvõttes läheb see kallimaks kui kiviahi.Asjalik vend teeb joonise järgi ise ka kiviahju ära.Väga hea ja ilusa ahju saab kividest.Ei ole õige öelda ,et kivist tehtud ahi peab vähem vastu.Õigesti ja õigest materjalist tehtud ahjud peavad piisavalt kaua vastu.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!