Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
tervislikult ja saledamaks

mettemarii 02. november 2007, kl 19.32
1. sööge hommikupoolikul kõike seda mis on süsivesik (kartul, teravili, leib, suhkur, kuivatatud puuviljad, mesi)
2. õhtupoolikul sööge valke (liha, kala, muna, seened, oad,herned,pähklid, seemned, piimatooted)
3. ära söö valku ja süsivesikut koos
4. söö ka rasva ja proteiini eraldi
5. ära söö puuvilju koos valkude ja happeliste toiduainetega
6. ära söö ka valku ja happelisi toiduaineid koos
7. söö melonit ja arbuusi eraldi toidukorrana
8. joo juurvilja-ja puuviljamahla 30 min. enne söömist, ära joo toidu ajal ja kuni kaks tundi peale sööki
9. ära joo liiga kuuma ega külma
10. loobu magustoidust ( kui aga väga tahad tüki torti süüa, siis ainult hommikupoolikul, see käib ka sokolaadi ja mee kohta)
11. kui suudad ära söö kolmapäeval ja reedel
12. lõpeta päev (ise söön umbes kell 20.00 pool pakki kohupiima (loe uuesti mis on rasva ja magusa kohta kirjutatud)
13. söö palju igasuguseid salateid, porgandit on parem natuke aurutada

SÖÖ sulle veregrupi järgi soovitatud toiduaineid (vaata raamatust, nii hoiad kokku ka need tuhanded mis muidu ROLEsse viiksid)
Räägin seda mida olen ise kogenud, kaalukaotus 8 kuuga 25 kg. Ja mis põhiline, kaal ei tule tagasi isegi siis kui natuke "loru" oled, ainul enesetundele mõjub halvasti
Kui vajad rohkem abi, kirjuta mulle

juhul kui viitsid 02. november 2007, kl 19.48
kirjuta, mis on proteiinirikkad toidud.

lapi tark 02. november 2007, kl 19.59
Mõnele on siin psühhiaatrit vaja kiiremas korras.

Mida asja 02. november 2007, kl 20.55
11. kui suudad ära söö kolmapäeval ja reedel ???????????????????????????????

nc 02. november 2007, kl 21.22
ma tulen vabalt toime, sest hommikul puudub isu, lõunal pole aega ja õhtul üritan olla kaalujälgija.
*hirm, mis see mu tervisega teeb, samas maha võtta on peale 15 kg kaotust veel 10 kg.

.. 03. november 2007, kl 07.44
"Mida asja", mis viga?

olen kuskilt artiklitki lugenud, et iga nädal võiks teha vähemalt ühe koormusvaba päeva st ei söö.
kusjuures, hiired, kelle peal sellist toitumist rakendati olid parema tervisega kui need, kes iga päev sõid.

mettemarii 03. november 2007, kl 10.28
Vabandan oma vea pärast, peab olema nii:
11. kui suudad, ära söö kolmapäeval ja reedel LIHA

Valgud ehk proteiinid . pähklid, seemned, arahhis, muna, soja, kuivatatud oad,kuivatatud herned,piim ja piimatooted,läätsed, päevalille võrsed, liha, kala

süsivesikud ehk tärkliselised - kartul, kastan, leib, kookospähkel,teraviljatooted, bataat ehk maguskartul, jamss, makaronitooted,värsked türgi-aeduba,kõrvitsalised, piimjuur, maapirn, ümarad artisokid, pastinaak.

rasvad - avokaado, oliivid, taimeõli, seemned, või, pähklid, koor, arahhis, margariin, soja, searasv

hapud(happelised)puuviljad - apelsin, greip,ananass, metsmaasikas,kiivi, tomat, sidrun, laimi, granaatõun

magus-hapud - mango,kirsid,õun,virsik, ploom,aprikoos, marjad, enamus viinamarjasorte,pirnid, nektariin

magusad puuviljad - banaan,datlid,hurma,viinamarjasort "Tompson" muskaatpähkel, papaia, kuivatatud puuviljad

vähese tärklisesisaldusega või tärkliseta toiduained - seller, hiinakapsas, lillkapsas, nuikapsas, baklazaan,sibul, rohelised oad, brüsseli kapsas, kurk, magus paprika, spargel, peet (aga ei ole päris kõhnumistoiduaine, võrdne kartuliga), küüslauk, kapsas, lehtkapsas, poprgand (parim natuke aurutades) spinat, brokoli, naeris, aedsalat, lutserni võrsed (need toiduained sobivad nii tärklisega kui valguga aga ära söö tomatit ja kurki koos
juba paari kuu pärast tunned kuidas päike särama hakkab ja eluisu tagasi tuleb

söö tihti, vähemalt 2.5-3 tunni järel ja korraga mitte rohkem kui suur on sinu rusikas või kui palju mahub su pihku
kasuta kvaliteetset oliiviõli, lisa kasvõi igale toidule või kodumaist rapsiõli (praadimiseks)

liki 03. november 2007, kl 19.42
kas me võiks mettemarii esitada nobeli preemia laureaadiks???

mettemarii 04. november 2007, kl 09.54
Kahjuks ei ole see kõik minu väljamõeldud, küll aga enda peal läbi proovitud ja kiidan sellise toitumise supper heaks. Ei mingeid punktide lugemist ja tegelikult ei juhtu ka midagi hullu kui esialgu on portsionid suuremad.Peaasi, et hoiad lahus liha-kala ja kartuli-leiva. Algul ma ei armastanud igasuguseid juurikaid, nüüd söön meeleldi. Kui väljas söömas käin, palungi rohkem salateid ja loobun kartulist. Olen pea 60 aastane naine ja mõistusega olend,kes püüab tervislikult toituda ja loodab veel pikka eluiga.Kogu nipp sellise toitumises on toiduainete erinevad seedimisajad. Neid koos süües aga ei suuda magu aluste ja hapetega korraga toime tulla ja toit hakkab käärima (kuni 13 tundi), tekitades mürkaineid. aeglustub ainevahetus... ja....

To "liki"- lugesin Sinu suhtumise välja õlutsemist. Seda poleks aga vaja, proovi ja sa ei kahetse. Niisugune toitumine võiks olla ka siis, kui tahad ainult paremat enesetunnet. Aga igaühel on oma valik, võib-ola muutub Sinu suhtumine siis, aastaid omajagu, kui tervis hakkab alt vedama ja otsid tõsisemalt väljapääsu....

evangelina 04. november 2007, kl 12.13
"SÖÖ sulle veregrupi järgi soovitatud toiduaineid (vaata raamatust, nii hoiad kokku ka need tuhanded mis muidu ROLEsse viiksid)"

Täiesti vale soovitus: veregrupidieedil ja ROLEl pole midagi ühist. Roles tehakse vereproovi järgi selgeks, milliste toiduainete suhtes on inimesel toidutalumatus. Veregrupp pole üldse oluline.

Katja 04. november 2007, kl 12.45
Nu ma ei tia, mina valisin kaalujälgimist ja kolme kuuga on 18,5 kilo läinud.

jaja 04. november 2007, kl 12.57
Muide Mettemarii, sidrun, olles küll hapu puuvili, on tegelikult aluseline. V6iks ikka enne järele uurida, kui siin midagi soovitama tuled.

liki 04. november 2007, kl 13.07
"mõistusega olend" viitab refereerides algallikale. mõtleval olendil ei kulu 60 aastat selleks, et aru saada, mis talle kasulik on.
terve teadliku elu söönud seda, mida keha ütleb ja pole kunagi kaaluga, seedimisega või jääkainetega probleeme olnud.

mettemarii 04. november 2007, kl 15.55
Vabandan, kui miski oli teile mitte meelepärane.Ma ei sundinud kedagi nii toituma, lihtsalt kirjutasin sellest, mida olin enda jaoks erinevatest allikatest kokku kogunud. Kui sealt mingit soovitust ei leidnud, on see rohkem teie enda asi. Aga õelutseda ja veel pühapäeval, poleks küll vaja. Need on ainult minu kogemustele ja kogutud kirjandusele teieni toodu märkmed.Ei muud.Ma ei saagi aru, miks on teis nii palju sappi ja õelust.Vabandust, ma pole niisuguse suhtumisega küll harjunud, mu sõbrad on teistsugused, mitte "hundid lambakarjas",Võib-olla ongi delfi seltskond selline. Ükskõik missuguse teema alt loed, aina lajatatakse lagipähe.Miks küll, kas see pakub teile naudingut?Ilusat pühapäeva jätku!

mettemarii´le 04. november 2007, kl 23.06
Tänud asjaliku jutu eest. Ma olen juba ammu oodanud, et keegi võtaks ühte artiklisse kokku mis toiduaine mis on ja mida sisaldab. Need valgud, proteiinid, süsivesikud ju seal toidus kõik peidus;) Igatahes tänud veelkord!

maian 05. november 2007, kl 04.01
ma ei saa üldse aru , naised mis teil viga on? miks te õelutsete?
keegi siin lihtsalt soovib teisi aidata oma kogemuste varal,mis selles küll halba on? minu arust on igasugune nõu siin teretulnud! las igaüks otsustab ise mida kullana vötta! nii negatiivseteks muutunud oma pekilasude all?

naine 05. november 2007, kl 09.23
väga tore ja meeldiv inimene annab nõu. Kusjuures väga head nõu. Olen 23 ja olen ka seda toitumist proovinud, õigemini elan selle järgi, ja tõepoolest toimib. Lihtne reegel ja loogika. Hea enesetunne ja ilus figuur garanteeritud :)

edu ka õelutsejatele!

R. 06. november 2007, kl 10.18
Minu poolt ka tänud. Proovin kindlasti järgi. Alles mõni päev tagasi mõtlesin, et kas kartulist-makaronidest üldse mitte loobuda. Nüüd tean, et saab ka teisiti...:)

:) 06. november 2007, kl 11.05
proovisin siin omale homset menüüd koostada selle õpetuse järgi. jäin hätta...:( äkki saaksid mingi näiismenüü üles panna..?

:) 06. november 2007, kl 11.21
kui valku ja rasva ei tohi koos süüa..kas siis liha peaadimise võib ära unustada?

:)-le 06. november 2007, kl 16.46
Miks ära unustada? Osta endale korralik pann ja pole rasva vajagi. Või kasuta küpsetuspaberit, siis saab ka taisema liha ilusti praetud. Poes oli küpsetuspaberite kõrval väike raamatuke, seal oli kirjas, et ka tavaline küpsetuspaber kõlbab pannile panna.

:) 06. november 2007, kl 21.28
tänud...see viimane oli minu jaoks küll uudis..:)

mettemarii 06. november 2007, kl 23.19
kell 7.30 Puder(helbed natuke kliid, natuke head oliivõli, mett,rosinaid, veega keedetud)
kell 10.30 siin ma natuke patustan, rukkipala + juust + küüslauk(minu lemmik), salat (kas värske või punapeet või hapukurk), tass kohvi
kell 13.00 kartul, makaron, riis.. salat(armastan porgandisalatit)
kell 15.30 puuvili
kell 18.00 kala, liha, salatiga või aurutatud porgandiga
kell 20.00 kohupiim.

Algul olin agar jälgija, näpuga järjeajaja. Nüüd nii "hull" see asi enam pole.HOian lahus teravili-kartul ja liha-kala-piimatooted.Söön üht valku korraga.Olen õppinud palju igasuguseid salateid sööma, lausa naudin neid, suurt lihasööja ei ole aga ära ka ei ütle. Põhimõte , vajadus ja ka isu on "puuvili peab olema, liha võib olla".Söön palju õuna, lihtsalt maitseb ja vajadus vist kah.Puhastatud porganditükid on kogu aeg laual, hea käigu pealt suhu pista.Piimatooteid ei armasta aga kuna põhimõte on, et kui tahad kaalu langetada, söö hommikul süsivesikuid ja õhtul valku, kui tahad aga kaalu tõsta, siis vastupidi.Pole eriline gurmaan, söön selleks, et elada, mitte ei ela selleks, et süüa.Hommikul teen valmis kannutäie jooki (1,5 liitrit vett ja ühe sidruni mahl)Kui muud võimalust ei ole, söön liha ka hommikupoolikul aga mitte koos kartuliga.Leiba ja kartulit ei söö kunagi koos, ei maitse. Olen aru saanud, et need toiduained, mis veregrupidieediga lubatud, maitsevad kah. Keelatud on mulle kana aga korra-kaks nädalas ikka söön, sea ja loomalihast ei hooli aga ära ka ei ütle. Küsida võib ikka, olen erinevaid materjale lihtsalt kogunud ja neist välja sorteerinud meelepärase ja endale sobiva. Pole vaja väga rangelt näpuga järge ajada

:) 07. november 2007, kl 10.38
tänan..siis mul tänane menüü ikka suht ok välja kukkunud.

:) 21. aprill 2010, kl 22.59
aga kas makaroonid ja kartul (tärlis) ka mitte süsivesik ei ole ?? ma eelistaks makarooni asemel nt. tatart ;D

sisii 22. aprill 2010, kl 16.18
Tere Mettemarii,kuidas elad ja kas toitud ikka veel nii,kui jah siis tahaks vägade sinu nõuannet kuulda,kirjuta jälle,tunnen huvi.

to mettemarii 22. aprill 2010, kl 18.18
LIHA ON ALATI KASULIK, ÄRA AJA LOLLI JUTTU,ET PÜÜDKE VAHEST, KOLMAPÄEVAL JA NELJAPÄEVAL ILMA ISTUDA!!! PAREM LOOBUDA SÜSIVESIKUST JA MAGUSAST KUI LIHAST...

noor naine 23. aprill 2010, kl 07.34
mettemarii, väga asjalik kokkuvõte, aitäh:)))

to to mettemarii 18.18. Liha on kasulik, aga mitte iga päev, soovitatakse tegelikult liha süüa max 2-3 x nädalas. NIi et ära ise aja lolli juttu:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

appihüüe (6)
väsimatu s, 20.12.14 22:32
Mehed, miks te kirjade kaudu ennast… (2)
tahaks tea, 20.12.14 22:20
tutvuks kah (1)
ah, 20.12.14 20:27
Ebaõnnestunud tutvumine (14)
Mihkel., 20.12.14 22:30
Palun vastata mõnele küsimusele (7)
Naine 23, 20.12.14 22:24
Hirm vähi ees (7)
Naine, 20.12.14 22:33
Arvuti parool ununenud (3)
G, 20.12.14 19:53
? (2)