Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Valgu ja tärklise lahus söömine

lahus-sööja 29. märts 2008, kl 00.15
Väga hea õpetus kaalulangetamiseks ja oma tervise parandamiseks

PÄEVAS:
Joo vähemalt liiter vett
Söö 50-100g kontsentreeritud valku (loomne valk)
Kuni 5 portsjonit kontsentreeritud tärklist
Umbes 500g värskeid puuvilju
Vähemalt 250g salatit ja tooreid köögivilju
Vajalikud õlid: 1-2 spl külmpress oliivõli

Ära söö rasvu-valke ja süsivesikuid sisaldavaid toiduaineid koos.
Ära söö puuvilju koos valgu ja tärklisega
Ära söö koos happelisi toiduaineid ja valke
Söö arbuusi ja melonit eraldi toidukorras
Joo vett-mahla 30 min. enne toidukorda ja kuni kaks tundi peale sööki. Ära joo söögi ajal.
Ära joo vedelikke liiga külmalt ega kuumalt
Loobu magustoidust, kuna enamik suhkruid sisaldavaid toiduaineid ei sobi kokku mitte ühegi põhisöögikorra toiduainega.

Kui soovid kaalu langetada, söö süsivesikud (tärklis)päeva I poolel ja proteiin (valk-rasv) päeva II poolel. vaata http://www.paulun.com

NEUTRAALSED toiduained –
köögiviljad, nii toored kui keedetud (välja arvatud kartul)
salatid
rasvad ja õlid (kaasa arvatud või, koor ja koorejuust)
ürdid, maitseained
rosinad (sisaldavad palju looduslikku suhkrut, eriti kasulikud südamele)
pähklid, seemned (sisaldavad 10-25% valku, päevalille-ja kõrvitsaseemnetest peaks hoiduma, või süüa väikestes kogustes, sisaldavad palju rasva)
Neutraalsed toiduained kuuluvad aluseid moodustavate toiduainete (va. rasv ja õlid) hulka

VALGUD – ainult kontsentreeritud (loomne valk) liha, kala, muna, piimatooted, juust,
Sööge ühel toidukorral ainult üht tüüpi valke
Kuivatatud oad, herned ja läätsed ei ole kontsentreeritud valku sisaldav toit. Kaunviljad sobivad paremini tärkliseinega, kuid miski ei keela ka neid koos valgueine juurde söömast.
Valgueine juurde sobivad happelised puuviljad (kuivatatud aprikoos, õun, virsik, ananass) , kõik puuviljad va. need mis on märgitud tärklisetoitude loetelus

RASVAD – avokaado, oliivid, taimeõli, seemned, koorevõi, pähklid, koor, arahhis

TÄRKLIS – kartul, teravili, hirss, täisteraleib, täisterajahust pasta, pruun riis, kaerahelbed, kaunviljad, munakollane, kookospähkel, bataat, jamss, värsked aed- ja türgiuba, sügiselised kõrvitsalised, maapirn
Ainult väga magusad puuviljad sobivad koos tärklisega, sest suhkur ja tärklis on mõlemad süsivesikud (datlid, viigimarjad, magusad viinamarjad ja pirnid, küps banaan, mesi, fruktoos)
Soja on täisväärtuslik taimne valk, so. süüakse koos tärkliseeinega (sojapiim ja tofu on töödeldud toiduaine, süüa piiratud koguses)

teresa 29. märts 2008, kl 15.50
Jah! Mina toitun nii, see on veider, aga alguses nädalaga kaob kaalu ootamatust rohkem (minul 2 kg), mingil hetkel jääb kaal seisma ja tundub täiesti lootusetu (minul oli ca 3 nädalat) aga pärast seda hakkab ühtlaselt langema (500-800 g nädalas minu puhul). Neljas kuu läheb mul, ning pärast vahepealset seisakut ei ole olnud ühtegi nädalat kui kaal ei langeks.

25kg 29. märts 2008, kl 19.04
mina sain 1.5 aastaga lahti~25 kg

BILL GATESI söömisest 29. märts 2008, kl 19.24
VÕIDA VIIS TUNDI ENERGIAT

Õigesti kombineeritud toit – hoolimata rasva- ja kolesteroolisisaldusest!- ei tekita rasvakihti
ega ummista organeid.Võite süüa kõike, mis maitseb, kuid ärge segage kõike omavahel ja ärge sööge mitut kontsentreeritud toiduainet korraga ! Nii töötab magu 8 tunni asemel kõigest 3 tundi ja tervelt 5 tunni energia jääb üle. Ja polegi vaja end väsimuse korral kohvi või maiustustega turgutada.Seepärast tuleb menüüd kokku seades arvestada seedenäärmete ja mahlade füsioloogilisi piire.

Me ei saa oma energiat mitte sellest, mida sööme, vaid sellest, mida suudame seedida ja omastada. Kääriv magu ei suuda organismi varustada kalorite ja vitamiinidega, mida toit sisaldab.
Iga toit vajab eri koostisega mahlu, erinevaid maomahla reaktsioone.

TASUB MEELES PIDADA !

1.Ärge sööge kunagi süsivesikuid ja haput toitu korraga.
Ärge sööge leiba, kartuleid, herneid, ube, banaane, datleid jm. koos sidruni, apelsini, greibi, ananassi, tomati jms. hapude viljadega. Tomatid ei sobi kokku tärkliserikka toiduga.
Neid sobib süüa koos lehtaedviljade ja rasvase toiduga.

2.Ärge sööge korraga kahte kontsentreeritud valku.
Ärge sööge korraga pähkleid ja liha, mune ja liha, juustu ja pähkleid, juustu ja mune jne.

3.Ärge sööge rasvu koos valguga.
Koor, või õli koos liha, munade, juustu, pähklitega on tervisele kahjulik.

4.Ärge sööge hapusid puuvilju koos valkudega.
Apelsine, sidruneid, ananasse, tomateid jm. ei tohi süüa koos liha, munade, juustu, pähklitega.

5.Ärge sööge suhkrut ja tärklist korraga.
Tarretised, keedised, suhkur, mesi, siirup ei sobi teraviljade, leiva ja kartuliga, sest see kutsub esile käärimise.

6.Sööge ainult üht liiki kontsentreeritud tärklist korraga.

7.Melonit ja arbuusi võib süüa ainult omaette, sest koos teiste toitudega võivad melon
ja arbuus tekitada tervisehäireid. Melon võib asendada üksinda ühe toidukorra.

8.Piima tarvitage alati eraldi toiduna.

SEADUSEKS OLGU :

* ühel toidukorral ainult üks valk korraga
Piim on laste ja väikeloomade täisväärtuslik toit, kuid segab teise toidu seedimist;
sellepärast tuleb seda juua eraldi. Piima kõrvale võib süüa hapusid puuvilju, sest need ei
sega üksteise omastamist.

* Õige toitumise eesmärk on ära hoida käärimine ja roiskumine seedetraktis.
Heaolu ja harmoonia aluseks on mõõdukus !
Trofoloogia reegleid jälgides ei pea maniakaalselt lugema iga “söödud” kalorit, uurima
rasvasisaldust või muretsema kolesterooli pärast, sest

lõpetamata seedimine ja halb ainevahetus on rasva ja kolesterooli tekkimise peamised põhjused.

* Sööge toiduaineid niipalju kui võimalik toorelt.
Loobuge tööstuslikult töödeldud toiduainetest. Ärge pakkuge üle õli, rasva ja soolaga.
Maitsestamiseks kasutage värsket või kuivatatud maitserohelist.

huvi 29. märts 2008, kl 21.14
Kust selle kohta rohkem lugeda saaks?

tarkade klubi 29. märts 2008, kl 21.15
Iga mees võiks jääda ikka oma liistude juurde.
Minu vanaema ei teadnud õigest toitumisest midagi, aga see ei takistanud teda elamast 90-ne aastaseks.

lahus-sööja 29. märts 2008, kl 21.57
to "tarkade klubi"
ma arvan, et vanaema elas hoopis teises keskkonnas, tema toidulaualt puudusid kindlasti E-sisaldavad toiduained,ta sõi enamuse oma eluajast lihtsat eesti Ökotoitu.
Mitte keegi ei pea, kui ei taha. See on ju igaühe enese tarkus ja otsustamine."Iga mees võiks jääda ikka oma liistude juurde."... hästi öeldud ja jõudu Sulle oma liistude juurde jäämisel

to "huvi"
pane palun otsingusse Hay dieet, või <www.lilleoru.ee>, või lahussöömine.Materjali on palju

tarkade klubi 30. märts 2008, kl 10.14
lõpetamata seedimine ja halb ainevahetus on rasva ja kolesterooli tekkimise peamised põhjused.

Kolesteroolist ei tea ta küll midagi, kahjuks.

lahus-sööja 30. märts 2008, kl 11.01
to tarkade klubi
"lõpetamata seedimine ja halb ainevahetus on rasva ja kolesterooli tekkimise peamised põhjused."...... mida ma siis püüangi selgeks teha. Lahussöömine ei lase toidul käärida, vaid toimub korralik ja kiire seedimine. Toiduained (valk ja tärklis) seeduvad erineval ajapikkusel (2-6 tundi) neid aga koos süües läheb toit käärima (~13tundi), tekkivad mürkained,puhitus ja rasvade ladestumine. Mingi lahendus on ka siis kui süüa erinevad toidud õiges järjekorras, mitte ikka jälle kartul ja liha koos

tarkade klubi 30. märts 2008, kl 15.43
Kui inimene ei saa söögiga kolesterooli, toodetakse seda organismi poolt maksas ja soolestikus. Kolesterool on vajalik süsivesikute ainevahetuseks. Mida rohkem te toiduga süsivesikuid saate, seda rohkem tekib kolesterooli. Sellepärast ei saagi need inimesed, kelle kolesterooli näit on kõrge, süsivesikute hulga suurendamisel toitumises oma näitu alla.
Inimese seedesüsteem on märksa keerulisem.

pp 20. juuli 2009, kl 21.11
Aga millega mesi sobib?

loe 20. juuli 2009, kl 22.47
5.Ärge sööge suhkrut ja tärklist korraga.
Tarretised, keedised, suhkur, mesi, siirup ei sobi teraviljade, leiva ja kartuliga, sest see kutsub esile käärimise.

. 21. juuli 2009, kl 00.00
"Ära söö rasvu-valke ja süsivesikuid sisaldavaid toiduaineid koos."

Minu jaoks oleks selle soovituse järgimine enesepiinamine, minu lemmiktoidud on sellised, kus on korraga nii valke kui ka süsivesikuid: kana ja riis, makaronid ja hakkliha jne. Ei saa aru, kuidas inimesed niimoodi toituda saavad, kogu nauding toidust kaob ära niimoodi. Söön valke ja süsivesikuid koos, järgin koguseid, teen trenni ja kaal langeb, lihtne ja meeldiv.

njah 21. juuli 2009, kl 03.41
tähendab moosiga pannkooke või moosiga putru ei tohigi enam süüa, meega saiaviil on samuti keelatud - kahjuks mina annan oma lastele tihti sellist toitu ja lasteaias antakse ka.....

vanaema 21. juuli 2009, kl 10.09
laste kohta see tõesti ei tohiks kehtida. Rohkem on niisugune toitumine mõelduid kaalulangetajatele, haiguste leevendamiseks ja üle keskealistele inimestele. Toitun juba tükk aega nii ja kasu on suur, enne oli probleeme maoga ja gaasidega. Nüüd neid probleeme pole ja kaalu hoian ka sellega kontrolli all. Söön tegelikult kõike aga nii, et süsivesik hommikupoolikul ja valk õhtupoolikul. Ja polegi tähtis, et viimane toidukord ei oleks peale kella kuut. Vaatan, et vahe oleks paar tundi enne voodisse minekut. Tavaliselt söön viimasena kodujuust. Vihun ka kooki ja torti süüa, aga ka ikka hommikupoolikul. Olen paari aastaga alla võtnud pea 30 kg. Kui kõik teised meie suguvõsa naised on pontsakad, siis mina hoian nii oma kaalu kontrolli all. Olen 60 aastane ja mitte just kõige tervem. Tegelikult olin lausa voodihaige aga tasapisi on kõik normi läinud. Muidugi öeldakse, et kui 50 aastaselt kusagilt ei valuta, oled surnud. Kõike head teile jälgijad. Kui endale selgeks teete, on päris kerge. ja veel, söön lihtsalt valgu ja süsivesikud eraldi, muid nippe ei kasuta. Ainult kurki ja tomatit ei söö koos.

mamma 21. juuli 2009, kl 12.41
to: vanaema : aga miks kurki ja tomatit eraldi ?

pp 21. juuli 2009, kl 13.19
to: loe
No selles ju küsimus oligi, et kui mesi nimetatud asjadega ei sobi, siis millega see sobib!

kulturist 01. märts 2014, kl 12.25
Mäletan seda teemat. Täielik jama. Proovisin ka eraldi süüa. Üks kulturist tegi selliseid toitumiskavasid isegi. Pärast ta sai isegi aru, et see on jama ning tegi omaa toitumiskavad ümber. Elu halvima rasvaprotsendi saavutasin neid nõuandeid järgides. Parima vormi sain siis, kui sõin suurema osa ajast kõike nii valku, rasvu kui süsiveisikuid koos.
Kõige lollimaks nõuandeks pean puuviljade üksi söömist. Puhas suhkur, läheb kohe rasvaks. No ikka kulus aega, et neid puuviljadest söödud rasve pärast maha põletada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

pillide toime
h, 22.12.14 00:59
Majapidamisseep.
Tipsi., 22.12.14 00:46
Arvuti (2)
PunnSilm, 22.12.14 00:55
Olen Loll (2)
EiOskaKirj, 21.12.14 23:04
asendussõpra (31)
asendussõb, 22.12.14 00:13
Isand/Dominant otsib naisalluvat/naisorja (8)
Isand vali, 21.12.14 22:35
Mis looga on tegemist? (3)
valgeleek, 22.12.14 00:55
Salat (3)
Tiiu, 22.12.14 00:05