Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kaaluklubi
Mida teha kohupiimast?

Minna 15. aprill 2010, kl 22.34
Ostsin endale Ricota tervise kohupiima ja üldse ei maitse. Võib- olla kui kõht väga tühi oleks, siis kolm ampsu suudaks ära süüa.
Ei taha ju ära ka visata, äkki siis kõlbab teiste toiduainetega koos süüa. Aga mida siis sellest võiks valmistada, mis poleks kaloririkas ning sobiks kaalualandajale? Endale eriti mõtteid pähe ei tule, tean ainult kooke, kus käib ka nisujahu ja muid halbu süsivesikuid. Kuid tahaks midagi tervislikumat valmistada. Kui näiteks panna mingit kompotti hulka, siis eriti ei usu, et see imelik maitse ära kaob, aga homme proovin seda. Äkki on kellelgi mõni parem idee? Kas keegi veel on seda kohupiima ostnud ja maitseb teile?

täna tegin 16. aprill 2010, kl 00.00
sellest sõrnikuid ja väga maitsvad tulid.

marit 16. aprill 2010, kl 11.15
mina jumaldan ricottat, aga see on muidugi väga spetsiifilise maitsega küll. täitsa saan aru, kui ei sobi ja ei meeldi.

enamus kohupiimatoite on jah süsivesikupommid, sest lisad muudkui aga suhkrut ja jahu... Mina prooviks teda lisada mingisse salatisse, paneks näiteks tuunikala ja tomatit juurde ja maitsestaks ohtralt sidruni ja pipraga.

või teeks heeringakastet - heeringas, sibul, ricotta ja maitsestamata jogurt. seda sööks siis mingite köögiviljadega (kõige maistvam muidugi kartuli või kartulipudruga, aga see ei ole jälle kaalualandajale parim variant).

Ricotta 17. aprill 2010, kl 15.33
Mina panen kohupiima hulka maitseaineid nt karri v küüslaugu v salati oma ning lisan natuke vett juurde, sest muidu on nii kuiv, aga võib lahjat hapukoort ka või siis maitsestamata jogurtit.

Vahest söön seda koos lõhega (tükelda natuke sinna sisse) v tuunikalaga segatult.

Või lihtsalt hapukurki sisse tükeldada ja süüa.

Või panna wrappide sisse teiste asjadega:D

Aga üldjuhul jh ma lisan ricota kohupiimale mingeid erinevaid maitseaineid:D

Magna Mater 19. mai 2010, kl 23.48
Arvan, et Su ricotta on ammuilma sòòdud vòi prùgikasti poole lennanud, kuid ùks tore retsept on mul sellegipoolest, mille tòttu vòid muutuda lausa ricotta-sòltlaseks...

Klopi lahti paar muna, sega hulka ricotta, ning hòòru ùhtlaseks massiks (vòid kasutada ka saumikserit). Lisa ohtralt oma lemmikaedvilju (lillkapsas, herned, tùrgi oad, porgand vms), mis on eelnevalt kergelt làbi keedetud. Lòpuks maitsesta kogu segu vàhese soola ja soovi korral maitseainetega. Mààri muffininòud kergelt oliiviòliga ning puista ùle vàhese riivsaiaga ning pane saadud muna-ricotta-kòògiviljasegu nendesse nòudesse ja umbes pooleks tunniks ahju. Hiljem kupata saadud "muffin" taldrikule ning kaunista vàrskete kòògiviljadega. Keele viib alla! Ning pealegi on pigem tervislik!

Ostsin ka kogemata turult ricottat 10. september 2011, kl 15.51
Aga ostsin koogi tegemiseks, vaja teha kohupiimakook , kas kuidagi ei sobi?

no 10. september 2011, kl 21.54
väga hästi sobib. Olengi viimasel ajal just koogi peal ricottat kasutanud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Küüneseen hakkab tulema? (1)
ohh, 20.04.14 18:47
Lõputöö korrektuur
Eesti filo, 20.04.14 16:34
Elektripliidi ahi
Minna, 20.04.14 15:36
Otsime tugiisikut