Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
noore õunapuu lõikamine
 
mamma 15. september 2007, kl 21.29
Ostsin aasta tagasi väikese "Valge Klaari" poja.Oli teine ainult ühe meetripikkuse haruga.Nüüd kevadeks oli see haru ära kuivanud ja mullast külgedelt kolm pikka haru suvega kasvanud.Kas tohin selle kuivanud peaharu ära kaksata ja ühe tugevama uuest kolmest alles jätta?Kas nüüd sügisel võib seda teha või peab kevadet ootama?
 
??? 15. september 2007, kl 21.45
kui need harud on allpool pookekohta,siis ta enam "Valge Klaar" pole,vaid see alus,millele poogitud.
 
hmm 16. september 2007, kl 09.44
pookealuse lehed on hoopis teistsugused, kui kultuurpuul. kultuuril peaksid olema sellised kergelt hõbekad alt minu mäletamist mööda.
 
kay 16. september 2007, kl 12.54
olen kah algaja, aga olen kuulnud et pigem puule sügisel mitte haiget teha, ikka märtsis-aprillis.
 
kopp ees 16. september 2007, kl 14.51
kuivanud oksa võid igal ajal ära lõigata
 
Masa 16. september 2007, kl 15.02
Kui need võsud kasvavad mullast välja on need vesivõsud ja võid need kindlalt ära lõigata. Vesivõsud on parasiitkasvud. Kuivanud oksa võid ära lõigata aga jäta vähemalt 0,5 cm tüügas, et lõikekoht saaks ilusti armistuda. Aga kui su puu oligi ainult ühe haruga nagu vits, mis nüüdseks juureni ära kuivas, siis kahjuks ei saa sa enam midagi teha, selle puu ost läks sul halvasti. Järelikult ei olnud pookekoht korralikult kokku kasvanud ja taim pandi liiga vara müüki, sinu kahjuks.
 
puulaps 16. september 2007, kl 21.31
noori puid kujundatakse ainult suvel, parim juulikuu, augusti algus!
soovitan osta algajatel ikka koolitatud istikut, mis juba kujundatud. sellist õunapuu taime, mis kujutab endast ainult vitsa (1 aastane), nimetatakse okulaadiks ja seda on vaja kujundada mitu head aega.
paneb ainult mõtlema, et pole ise sellist taime müügil näinud.
 
mina 24. september 2007, kl 22.55
Lõikan kõiki õunapuid augustis, siis saavad valgust, päikest. Kõik nõrgad, vesikasvud eemaldada. Saak tuleb korralik, suured ja päikese käes küpsenud. Milleks palju, parem korralik saak.
Käisin kord Poolas, sealt sain idee, kus on jäetud 4-6 allapoole kndvat oksa.Puud olid nagu leinavormid. Poola õunad on tõesti alati suured ja punased. Iseasi mürgitamine, mida meie niipälju ei tee.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!