Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Aianurk
Millal külvata

Taas aednik 31. jaanuar 2010, kl 08.03
13 aastat elasin korteris ja nüüd taas majaomanik.Seega käsi kohe sügeleb seemneid mulda panna.Eelmine aasta sai teha kasvuhoone,kuid kurke sain vast 30 tk 15 taimest.Mäletan,et paprika seemned tuli vara maha panna.Kas juba oleks aeg.Mida võiks veel külvata pottidesse,et mais välja istutada

provintsist 31. jaanuar 2010, kl 09.41
veebruaris paprikas, aga mina külvan aprilli keskel alles tomati, kuna meil nii külm see kevad ja taimi pole eriti kusagil kasvatada, varem külvatud venivad pikaks, mais ei pruugi kasvuhoonesse veel saada öökülmade tõttu. lilli kasvatan vaid selliseid, et kannataks külma, ei ole mõtet neid pidevalt käia kinni katmas või pottidega joosta sisse-välja. ju ma olen ajapikku nii mugavaks muutunud, panen rõhku püsikutele.
kurgid külvan kusagil juuni alguses, sest kurk ei pruugi jahedas üleüldse idaneda, aga see-eest soojaga on kiire kasv katteloori all. herned külvan küll varem ja ilma leotamata, siis külmas mullas nad vaikselt idanevad, leotatud seemned aga annavad otsad mullas, ei suuda kasvama hakata

piia 01. veebruar 2010, kl 16.23
Mul jäid head kurgi ja tomati, ka lillede, seemned suvilasse ja nad said esimesed -20*C mitu päeva. Ja vedelväetised külmusid pudelites. Kas maksab neid katsetada üldse võiminema visata?
Olen näinud umbes taolist küsimust mitmel pool, aga kusagil pole vastust. K
Kas pean hankima uued seemned?

kogemusega 01. veebruar 2010, kl 16.49
Minul on ka juhtunud et mitmed seemned talvitusid kütteta kasvuhoones. Kevadel hakkasin otsast külvama ja kõik idanesid, ei mäleta küll mis seemned olid. Vedelväetisi kasutaks kindlasti.

piia 01. veebruar 2010, kl 17.14
Ega ma ei koonerdaks, aga mul olid väga head vene tomatiseemnest lihavad tomatid: supersteik, moskovski delikatess, sladki, Hurma, Apelsinovõi.

Koduaias ei kulu ju tervet pakki kui erinevaid sorte kasvatada.

Eile tabas mind üllatus - nii vähe seemneid on tänavu osetud pakkides lilleseemneid, Vanikkuljust näiteks vaid 5 tk.

m 01. veebruar 2010, kl 17.46
mine vaata seemnemaailm.ee, seal lausa kirjas, mitu seemet kuskil pakis.

Sirri 02. veebruar 2010, kl 09.06
Mina külvasin juba maha petuuniad ja gasaaniad ja levkoi. Iga aasta on need nii hilja õitsema hakanud. See aasta proovin siis aianditega sammu pidada. Järgmisena veebruari lõpupoole lähevad potti soo-härjasilm, peiulilled, keskpäevalill, Lemmalts, ibeeris, leeklill, aed-raudürt, riitsinus, päevakübar ja kivikilbik.
Sain ka esimest aastat kasvuhoone. Sügisel panin sinna võõrasemad. Loodan, et need lehtede all vastu peavad.
Aga plaan on varakult taimed kasvuhoonesse panna ja siis aretada sinna peale mullikilest või parkettpõranda alusest soojustusest ja katteloorist kate. Nende all peaks esimesed külmemad ööd vastu pidama.

piia 02. veebruar 2010, kl 21.52
Täna panin mõned paprikad ja 4 sorti tomateid, polele ruumi taimede kasvatamiseks, saaks mõnedki varem. Näeb siis, kas külm rikkus seemned või mitte.

Ja lõvilõuad, petuuniad ja balsamiinid on mullas.

anne 03. veebruar 2010, kl 09.14
Külm seemneid nüüd vaevalt küll rikub. Kuid liiga vara on tomatite jaoks kindlasti. Kui eritingimusi pole, venivad välja ja jäävad nõrgaks, mul enda kogemused, kui ka kangesti kibelesin paari aasta eest veebruaris tomatiseemneid mulda toppima. Osta siis endale see sinine taimelamp ja püüa õiget valgusrežiimi hoida, kui idud oma peakesed välja pistavad ja õiget temperatuuri loomulikult ka.

aga 14. veebruar 2010, kl 11.14
anne
Mina külvasin täna osa tomateid. Kui venivadki välja, istutan nad auku pikali, latvadega põhjasuunas. Ajavad ilusasti ennast püsti ja vars võtab juured alla. Tahan varem saaki saada. Ja aeda istutamisel ikka värsket kala istutus-augu põhja (värske räime pead ja muu sodi, mis jääb üle räimede puhastamisel).

u 28. aprill 2014, kl 11.26
nii et siis herned võib maha panna?

seidi 28. aprill 2014, kl 13.03
Võib küll.

u 28. aprill 2014, kl 19.43
sänks, juba paningi, aga vares nägi. ei tea, kas võtab üles?
on teinud kambaga maja tuulekasti endale olemise ja tassivad raage, nii et terve õue on sodi täis. kui alles tassivad, siis pesa ja mune veel vist pole ja võib nad minema lüüa.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

"Cata"
Laura, 30.09.14 18:31
laula mu laulu.
röökija, 30.09.14 18:19
Estin personalivahendus
Anne, 30.09.14 17:48
Küünte närimine