Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Arvutiabi
TV3 järelvaatamine?
 
kysija 27. november 2013, kl 06.19
Kas on võimalik TV3 saateid internetis järele vaadata? Kas TV3 saateid on võimalik ka otse vaadata neti kaudu? Kahjuks ise ei ela enam ammu eestis aga saateid vaadata tahaks..Ehk keegi valgustab natuke?
 
tv3play.ee 27. november 2013, kl 07.21
sealt näed
 
Arukülast 02. detsember 2013, kl 20.50
Mõned saated on võimalud vaadatavad LIVEs aga suurem osa pea järele vaatama.
 
Torrent 13. jaanuar 2014, kl 16.17
Kas torrent varianti ei ole kuskil et reaalajas livena vaadata saaksin
 
eelmisele 15. jaanuar 2014, kl 09.32
 
eelmisele 15. jaanuar 2014, kl 09.33
kas sa tead, mida tähendab reaalaeg?
kas sa tead, mida tähendab live?
kas sa tead, mida tähendab torrent?

kui vastused kõigile küsimustele on "JAH", siis palju õnne, oled idioot.
avatar galita 15. jaanuar 2014, kl 10.03
Üritan võimalikult lihtsalt seletada, mida tähendab torrent ja live.
Torrent on ühest arvutist teise failivahetus-jagaja arvutist tõmmatakse faili koopia, fail jääb jagajale alles. Failivahetus käib selliste programmide abil nagu näiteks BitTorrent, uTorrent.....-programmide üldnimetus on kliendiprogramm. Torrentide jaoks on spetsiaalsed saidid mida nimetatakse indekseerijateks, kus on valik jagatavatest failidest ning mis aitab luua kasutajate vahelise kommunikatsiooni-faili ühest arvutist teise laadimise.
Live tähendab, et mingit filmi, telesaadet vaadatakse otse internetist, eelnevalt arvutisse laadimist ei toimu.
Minu teada TV3 ei võimaldagi oma saateid alla laadida, järelvaadata saab TV3 veebilehel.
 
BB 15. jaanuar 2014, kl 13.14
galita Kirjutas:
----------------------------------------------------
> Minu teada TV3
> ei võimaldagi oma saateid alla laadida, järelvaad
> ata saab TV3 veebilehel.

- palju asju on, mida "ei võimaldata", aga kui vaja on siis ikka tehakse.
Streamtransport nimeline programm võimaldas hiljaaegu kõige valutumalt alla laadida TV3 järelvaatamisest. Täiesti veatult ei pruugi see programm alla laadida, võib juhtuda et jääb mõni koht sisse kus natuke takerdub pilt, selles suhtes töötas selle programmi mingi vanem versioon natuke paremini, kui kõige värskem.
 
täpsustuseks 15. jaanuar 2014, kl 13.59
Mis on Torrent (BitTorrent)?

Kui Sa laed mingi veebilehe alla, näiteks sellesama, mida Sa praegu loed, siis võtab Sinu kompuuter ühendust veebiserveriga ja laeb vajalikud andmed alla otse tollest serverist. Iga kompuuter, mis laeb andmeid alla, saab need kätte veebilehtede tsentraalsest serverist.

BitTorrent on peer-to-peer protokoll, mis tähendab seda et kompuutrid, mis asuvad "sülemis"/grupis (“swarm”) ehk kompuutrid, mis laevad alla / üles ühte- ja sama torrentit, edastavad andmeid otse üksteisele (st andmevahetus käib üksteise vahel ja ilma tsentraalse serverita).

Torrent põhineb seega P2P võrkudele (analoogselt tuntud p2p failivahetusvõrkudele nagu seda on Napster, eDonkey, eMule, KaZaA ja teised taolised võrgud). Tema mõte seisneb selles, et kasutajad üle kogu maailma levitavad ja teevad oma failid kõikidele soovijatele üldkättesaadavaks. See on siis midagi taolist failide vahetamisega — st BitTorrent on instrumendiks failide kopeerimisele ühelt kompuutrilt teisele kompuutrile.
Tema tööpõhimõte seisneb selles, et ta jagab Torrent võrgus olevate kasutajate poolt pakutavad failid eraldi fragmentideks (osadeks), mis jaotatakse seejärel antud võrgusüsteemis laiali temas asuvatele kompuutritele. Seejärel saad Sina endale vajaliku faili laadida alla nii et Sinule saabub selle faili üks osa (faili fragment) ühelt arvutilt, teine osa/fragment teiselt kompuutrilt jne, seni kuni terve fail on alla laetud. Samal ajal võetakse ka Sinu kompuutrist teisele kasutajale vajaminevaid failiosasid, seda juhul kui Sul on need eelnevalt Torrent saitidest alla laetud.
Ühesõnaga BitTorrent on interneti peer-to-peer failide jagamise protokoll, mis töötab detsentraliseeritud kujul. Sa saad sellisel unikaalsel viisil osa failist kätte antud faili tegelikult pakkujalt (st sellelt, kes laadis selle torrent faili üles Internetti teistele allalaadimiseks) ja ülejäänud portsionid antud failist saad Sa kätte teistelt sellesama faili allalaadijatelt - see teeb failide allalaadimise tunduvalt kiiremaks. BitTorrent on üks enimkasutatav protokoll ka väga suurte failide edasisaatmiseks, sest ta ei koorma neid veebiservereid, mis tegelevad failide allalaadimisega, üle. Kuna iga kasutaja laeb ise ülesse ja võtab ise vajalikke faile vastu, siis on see palju efektiivsem variant kui see et igaüks laeb failid alla ühest- ja samast veebiserverist. Failide allalaadimist võib peatada ja seejärel hiljem jälle jätkata.

Veel: Torrent (ta kasutab BitTorrent protokolli) on nendest warez failivahetussüsteemidest kõige kiirem, mugavam ja ta lubab vahetada suuri faile (või failigruppe) suure hulga inimeste vahel ning seda kiirelt, lihtsalt ning efektiivselt. Me hangime endile vajalikke faile ainult BitTorrent enda saitidest.
Ka on BitTorrent võrk natuke erinev kui seda on tavaline P2P võrk, temas ei ole kliendi jaoks vajalike failide otsimisfunktsiooni ja seda seoses sellega, et ta ei oma mingeid indekseerimise servereid, süsteem on detsentraliseeritud—iga faili jaoks luuakse nn .torrent fail (näiteks selline metainfoga torrent fail: Notorious+2009+DVDRip+XviD-TAN.torrent). Edasapidi nimetame ta lihtsalt „torrent”-iks, mis sisaldab kogu vajaminevat infot nende päris allalaetavate failide (muusika, filmid, programmid jne) kohta. Seega peab antud torrent võrku kasutada sooviv osavõtja võimaldama ka omaenese kompuutrilt nende failifragmentide üleslaadimist, mis ta oli eelnevalt teistelt osavõtjatelt alla laadinud. Failide "pumpamisel" võetakse failifragmendid erinevatelt kompuutritelt ja sellega suurendatakse oluliselt allalaadimisprotssi kiirust. Sel ajal kui Sa laed mingit faili (faile) alla, teostad Sa samal ajal automaatselt ka sellesama allalaetud faili/failide (õigemini failijuppide) üleslaadimist (upload). Ja kui Sa omad iseenda poolt loodud .torrent faili, siis laetakse tema abil ülesse ka Sinu enese mingi kasulik fail, mida siis ka teised torrentvõrgu kasutajad saavad endile alla laadida!
Muuseas torrent võib kehtida mitte ainult ühe faili vaid ka terve grupi failide kohta, näiteks kausta/kataloogi, mis sisaldab 8 laulu, laulude loetelu ja albumi pilti, võidakse kirjeldada üheainsa torrent'i abil.
Torrent fail sisaldab endas andmeteblokki (hash'i), tracker'it ("serverisarnane" kompuuter, mis peab statistikat—pange tähele, et ta juhib statistikat mitte aga ei aita otsida faile ja reeglina lubab ta kasutajatel vahetada torrent faile) ja muud metainformatsiooni.
Seega sisaldab .torrent metafail kogu seda infot, mida Sul vaja on, et laadida alla mingit "magusat" faili. Torrent fail sisaldab järgmist infot: allalaetava faili suurus, faili nimi, tema hash (digitaalne signatuur), seda et kuidas saada ühendust teiste kasutajatega (seda tehakse nn tracker'i - "jälitaja" abil) jms infi.
------------------------------

Kogu see pikk kopeeriti siia http://web.zone.ee/abi2/BitTorrent/bitTorrent.html veebilihelt.
avatar galita 15. jaanuar 2014, kl 14.27
Windowsi kasutajad said BB postitusest Streamtranspordi näol kasuliku vihje.
Ei ole siiani eriti just TV saateid netist vaadanud, kuid peab uurima, kas ka Linuxile mingi analoogne programm on--mine tea millal vaja võib minna.
 
Torrent 16. jaanuar 2014, kl 18.14
No aga see Streamtransport ma saan aru et näiteks etv edastab pidevalt veebi kuigi sel juhul polegi ju mingit eraldi programmi vaja saab ju kodulehelt vaadata aga kui tv3 võtta siis tuleb ikka signaal antennist arvuti lasta ja siis seda p2p võrgus edastada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!