Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
munitsipaalkorter

küsimus 01. september 2009, kl 12.42
Millistel tingimustel jagatakse neid kortereid, milline on n-ö noor pere? Kui mul on laps mitte praeguse elukaaslasega, lapse isa viibib kinnipidamis asutuses ja ootame praeguse elukaaslasega last. Elukaaslasel ametliku palka pole ja hetkel minu palk tuleb natuke üle miinimumi(osaline tööaeg). Kas oleks lootust saada korter? On kellegil kogemusi? Kaua aega võtab? Lihtsalt praegu oleme veel kahe vahel, kas jätta laps või mitte....sest tavalises üürikorteris läheb raskeks ja on hirm tuleviku ees, kas saame hakkama. Ja tahaks seda last tegelikult ikka väga...

küsimus 01. september 2009, kl 16.36
kallis liisa mis õigus on sul siin kedagi luuseriks nimetada ja sõimata? mida sina tead meie elust nii täpselt, et nii öelda? see et ei ole ametliku tööd, ei tähenda, et sissetulek puudub...elukaaslane on siiski meie pere toitja ja tema sissetulek on küllaltki kindel. minu sissetulekul on samuti u. samasuur mitteametlik lisa ja põhjus miks ainult miinimum on tööaja vähendamises praegusel masu-ajal kuna tööd pole nii palju lihtsalt. samuti ei tea sa põhjuseid miks istub lapse isa kinni, me ei ole juba ammu koos ja see mis tema teeb on tema enda asi, minul on uus elu. saame ka praegu väga ilusti hakkama 3-toalises üürikorteris aga teise lapsega tuleb lihtsalt juurde kulutusi ja väiksema üüri korral oleks lihtsam ja ei ole ka hirmu, et ükspäev tuleb omanik ja ajab korteris välja, sest tahab maha müüa vms. kahjuks tõesti ei saa ega ei julge võtta eluasmelaenu, võlg on võõra oma ju, kannatame ja ootame parem kuni saame endale pärandi. senikaua tuleb lihtsalt muudmoodi hakkama saada. ja minu lapsele sa kaasa tundma ei pea, tema on õnnelik ja puuduses ta ei kannata, olemas on tal kõik mis lapsel vaja.

oma küsimuses pean silmas seda, et kas meid võtakse kui noort pere? kui kaastaotleja ei ole olemas oleva lapse isa aga tulemas on ühine laps?

kah küsimus 02. september 2009, kl 12.13
Aru ma ei saa...Ma olen üksikvanem, ostsin pangalaenuga korteri,tasunud seda korrektselt, lapski varsti täiskasvanud ja tekib küsimus, miks mõned saavad sotsiaalkortereid ja munitsipaalkortereid? Samas töötan ametlikult,tervelt 20 aastat maksan makse aga mõned ei maksa miskit oma miinimumilt ja neile anna kõik kätte hästi soodsalt või lihtsalt niisama? Või ootavad kellegi surma ja pärandit..Häbi võiks olla!

küsimus 02. september 2009, kl 19.52
täitsa lõpp kui hästi te teate ikka teiste elu, ma ei pea seda siin lahti jutustama eks! vastikud inimesed tõesti, nii raske on lihtsalt küsimusele vastata mida küsiti?! Ja ei oota kellegi surma, väga haige nii üldse öelda...lihtsalt see inimene ei saa varsti enam üksi hakkama ja kolib oma tütre juurde. ja ega see munitsipaalkortergi tasuta pole ju, natuke soodasam lihtsalt ja kulutused on sinnagi algul suured, korter on ju täiesti tühi.

Luban endale, et see on viimane kord kui kusagilt foorumist midagi küsin või proovin vastust saada, siin on ebameeldivad inimesed. Vastused oma küsimustele leidsin ikkagi ise ja siit sain rohkem kahju kui abi...kahju, et selliseid vastikuid inimesi on, kes näevad ainult enda ette ja ümber!

to küsimus 03. september 2009, kl 12.02
Ära pane tähele neid frigiidseid moore kes siin kirjutavad ja sõimavad..nad on lihtsalt kibestunud oma elust ja püüavad sedasi kuidagi ennast siin foorumites välja elada.
Helista sellele numbrile ja küsi sealt antakse sulle täpne informatsioon kuidas ja kuhu pöörduda ja mida teha.
Tiina Sori 640 4511
aga nii palju kui olen kuulnud siis need ei ole sugugi odavad korterid neil tuleb kuu hinnaks pea sama kui üürikas ainuke asi ongi seal see et seal on kindlam sest lepingud tehakse 5aastaks.
Kui sealt abi ei saa helista oma kodukoha sotsiaali sealt ikka keegi midagi peaks oskama öelda kuidas käituda ja kuhu pöörduda.
Edu sulle!!!

.. 03. september 2009, kl 12.12
sotsiaalkorter on kindlasti odavam, aga ajutine...kui muud võimalust ei ole...proovi seda saada

K 03. september 2009, kl 19.24
Teemaalgataja, mina viisin ka enda avalduse juba 25.augustil.
Osad inimesed on siin tõesti väga kibestunud. Ära pane tähele.
Ja sellistele inimestele teadmiseks...kõikidele ei anta pangalaenu ja ei ole vanemaid, kes aitavad hea järje peale.

küsimus 04. september 2009, kl 10.42
Aitäh viimastele vastajatele...näe, ei olegi kõik nii kibestunud inimesed, teeb kohe meele rõõmsamaks :)

Munitsipaalkorteris ikka natuke soodsam, praeguse 55m2 üürikorterihinna eest saaks seal 85m2 4-toalise ja jääks veel natuke ülegi :) Tahaks ju ikkagi last ilmale tuua aga hirmud on suured ja iga asi mis natuke kindlust pakuks on väga positiivne.

to K
On sul lootust saada ka korter? mul on väike probleem sellega veel ainult, kuna üks korter on minu nimele kirjtatud, Tallinnast 45km kaugusel aga siiski Harjumaal (elada kahjuks seal ei saa, pole tööd seal ega lasteaia kohta!)Mul vaja see õe nimele kirjutada, loodan et saab kiirelt notari aja...

?? 04. september 2009, kl 14.17
Huvitab üks küsimus.Kui see inimene,kellelt pärandust ootate,kolib oma tütre juurde,siis peaks tema varanduse ju ka tütar saama.Ja ega ta kohe siis veel seal tütre juures ka surema hakka,et pärandust ootate.Palka saate mustalt,makse ei maksa ,aga riigilt korterit tahate.

küsimus 04. september 2009, kl 15.14
Nagu juba mainisin siis mitteametlik töö hetkel on ajutine! Mina töötan ametlikult ja olen seda ka terve elu teinud! Hetke seisuga, kuna ühine laps on veel sündimata, taotlengi mina korterit(kui alla 18a. last kasvatav ema). Ja selle korteriga mis endale saame ei olegi mingit ametlikku lepingut ega midagi...see on meie omavaheline kokkulepe(olgu siis öeldud, et tegu on vanaemaga, et siiski lähisugulane). Ja keegi ei ootagi kellegi surma, ma ei saa aru kuidas teil on üldse jultumust sellist asja öelda???? Lihtsalt on talle parem kui hoolitsev inimene on juures, nii füüsiliselt kui vaimselt.

K 05. september 2009, kl 11.20
Ega Sul ei peagi olema ühine laps elukaaslasega. Piisab sellest, kui Sul endal on alla 16.eluaasta laps.

tarkhammas 05. september 2009, kl 16.35
Kui pead silmas neid Raadiku kortereid, siis seal arvestatakse pingerida punktide järgi, sinu tahtmine, hirmud ja seisund suurt ei loe. Saan aru, et ootad oma esimest last alles? Siis sa pole noorperegi veel. Ja kui sinu nimel on kinnisvara, siis ei võeta su taotlust vastugi.

Mõtle väga kainelt.

küsimus 07. september 2009, kl 22.42
to tarkhammas

selgelt on ju kirjas et kasvatan 5-aastast last.

kriix 10. september 2009, kl 14.16
Tead küsimus, ma soovitaks sul soojalt vanaemaga suuline kokkulepe panna ka paberile ja seda notari juures. Kahjuks on eestlastel kombeks alles peale vanainimese surma välja ilmuda ja hakata jalgu trampima ning oma "õigusi" nõudma. See, et vanainimese elu ajal keegi teda vaatamas ei käi, ei hoolda ja kommi ei too, on ka "normaalne" ja näitab hoolivust mõnede sugulaste arvates.

Muidu soovin edu lapse kasvatamisel.

küsimus 11. september 2009, kl 08.39
See vanaema on küll väga hoolitsetud ja armastatud, terve pere hoolib väga :) Arvan, et ei ole mingeid pabereid vaja. Eks näis kas saame munits.korteri või mitte, saame siis hea ja kui ei saa saab ka kuidagi hakkama. Pisike igatahes tuleb meie perre :)

huviline 11. september 2009, kl 10.07
Millistel tingimustel neid munits.kortereid jagatakse? Kust saaksin täpsemalt selle kohta teavet?

aitaja 11. september 2009, kl 11.02
ikka linnamajandus ametist, endise kohvik moskava kõrvalt uksest:))

huviline 11. september 2009, kl 11.44
Aitähh! Aga kas netist ka kusagilt on võimalik inffi selle kohta saada?

K 11. september 2009, kl 16.16
<www.tallinn.ee/eluase>

kärt 26. mai 2011, kl 12.50
Ma ei saa tõesti aru neist inimestest kes siin targutavad ja sõimavad
Inimene küsib abi ja teie ainult õiendate.
Jube ikka millised eestlased olla võivad,nii kibestunud ja pahatahtlikud.Selleasemel et inimest siin aidata on teil vaja teise olukorda ainult mustata.

endine sundüürnik 27. mai 2011, kl 23.35
See jutt, et tavaline omaniku käest võetud üürikas tuleb sama välja, on puhas jama. Otsige lolli, kes oma korteri 1200 EEK-i eest välja üürib, uurige ikka enne olukorda! Ise elan Loopealsel, aga sinna said ainult sundüürnikud, seevastu saad taotleda korterit Raadikule, mul juba paar tuttavat peret seal ja eluga rahul, üür väike, küte VÄGA väike (meil ka), ainus asi seal on paha, et must on ja pole seda linnavalitsuse hoolitsust, mis on Loopealsel, meil on kaamerad ja puhtus, superliftid, keegi ei kuse, ei sülita...norm. igati. Tee avaldus, ja kindlasti saad, kui suudad maksta, paljud on välja tõstetud kui maksejõuetud, jõudu sulle!

soovitus 28. mai 2011, kl 13.48
vaadake ikka kuupäevi ka kui vanu teemasid ülesse kaevate.Teema on tehtud 1.sept.2009.

Pole tähtis 31. mai 2011, kl 22.29
...millal teema tehtud, vana jah, aga saab põlistallinlane küll taotleda munitsipaalkorterit, mingid sisserändajad provintsist ei saa pealinnast küll mingit eluaset. Olen ise näinud ja tuttavad rääkinud, et Raadikul on palju vabu kortereid ja just sellepärast, et algul ahmisid endale 4-toal., aga maksta enam ei jõuta. Sealt Raadikult on paljud välja visatud, võlgade pärast, aga kes riigikorterit ei jaksa plekkida, siis üürikat ammugi ju mitte, kuna kommudele lisandub veel üür 3000-10 000, hea kui saab veel 3000-ga :D
Mina tean, et mun.kortereid saavad vaid järjekorras olijad, asi pole üldse lihtne. Loopealset ei maksa unistadagi, see vaid jah, endistele sundüürnikele antud kõik. Eks kes tahavad, pange ennast linnavalitsustes järjekorda.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

hot.ee
isemaag, 27.11.14 04:14
ei jõua enam (4)
mõttetu, 27.11.14 02:49
Miks on Eesti mehed nii koledad ja ei… (10)
ei saa aru, 27.11.14 03:22
Beko pesumasin
Entzu, 26.11.14 22:13
Abi kaupluse avamisel (4)
Maria, 27.11.14 00:24
vvmees ja andestamine (4)
kaalud, 26.11.14 22:48
elektrisinist pintsakut nr38 KIIRE (1)
hädaline, 26.11.14 21:58