Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Õigusabi
Sotsiaalkorteri taotlemine?
 
Tallinna elanik 09. november 2009, kl 09.56
Ei tea, milline oleks õige rubriik antud teema püstitamiseks, loodetavasti oskate mind siin aidata...Ühesõnaga, mis tingimustel ja kus pean taotlema nn. sotsiaalkorterit? Kas seda saab teha ainult enda linnaosavalitsuses, või ka kusagil mujal? Kas seda saab teha internetis (riigiportaalist selle kohta infot ei leidnud)? Millised on tingimused, peale selle, et inimene on töötu? Kuidas on ametliku sissekirjutusega, olen kuulnud, et kui oled sissekirjutatud korterisse, kuhu peale sinu on registreeritud veel mitu inimest (olgugi, et reaalselt sa seal ei ela), siis võetakse seda nii, et kõigi nende inimeste palgad kokku teevad korraliku summa ning seega mingeid toetusi, korterit vms. taotlejale ei määrata? Mul tõesti pole neist asjadest õrna aimugi, pole kunagi varem elus töötu olnud ega mingeid toetusi vms. vajanud, niiet tõesti ei kujuta ette, kuskohast selle kohta rohkem infot saaksin. Sotsiaalkorterite kohta olen lugenud ainult lehest, niiet tõesti ei tea, kuidas/kellele/mille alusel neid välja üüritakse.

Suur tänu!
 
3 09. november 2009, kl 10.07
ma arvan, et töötus pole alus sotsiaalkorteri taotlemiseks.sul on ju mingi elamispind olemas, kus elad? pealekauba, järjekorrad korteritele on pikad, enne leiad uue töö.sots korterid on ikkagi vanurite ja paljulapseliste jaoks või puudega inimeste.aga võid ju minna kohalikku omavalitsusse, interneti teel seda teha ei saa.seal selgitatakse täpsemalt sulle.ja sots korteris tuleb ju ka üüri ja kommunaalkulusid maksta, ei ole seal odavam midagi.
 
K 09. november 2009, kl 13.10
Kui sa töötu oled, siis kuidas kavatsed üüri maksta???
Võid enda linnaosa sots.osakonnas avalduse teha, aga siis pead väga korralikult ära põhjendama, mis soovid linnalt korterit saada. Siis tullakse koju, vaadatakse elamine üle...palgatõendi pead töökohast küsima jne jne.
Ja kui Sul on elamine olemas ja reaalselt kõik sissekirjutatud isikud seal ei ela, siis milles probleem?
Nii see ikka ei käi, et liidetakse nende inimeste palgad kokku jne.
 
... 09. november 2009, kl 14.02
nendes korterites elamine pole ju ka tasuta,kui oled töötu,kes su eest siis seda maksab?
 
to K 09. november 2009, kl 14.25
Kuule, tähendab millest sa räägid? Inimene ju kirjutab, et ta ei ela korteris, kuhu on sissekirjutatud.
 
autorile 09. november 2009, kl 14.52
Astu Keskerakonda, siis vast on lootust mingit abi saada.
 
K 09. november 2009, kl 15.55
Autor: to K
Aeg: 11-09-09 14:25

Pole meie asi, kas elab seal või mitte. See pole piisav põhjus, et teha taotlus sots.korteri saamiseks.
 
Maia 09. november 2009, kl 18.34
Kui korteri saamine on olulisem kui miski muu, siis jah- astu Keskerakonda ja v6id enam kui kindel olla, et saad omale korteri Lasnam2el v6i Koplis.
 
siil 09. november 2009, kl 20.14
on ju olemas sots.osakonnad. Eks ta üks jama asi ole. on küll räägitud, kui raske lastekodu lapsel kodu saada.
 
to K 10. november 2009, kl 18.26
Millest sa räägid, misasi pole piisav põhjus?
 
K 10. november 2009, kl 20.03
KUI inimsele on sissekirjutus olemas, siis ei võeta sots.osakonnas isegi avaldust vastu. See ei huvita kedagi, kas ta elab ka antud aadressil või mitte.
 
kkk to K 11. november 2009, kl 09.40
ja kuidas sissekirjutusest ilma jääda?? tänapäeval ju ei saa "välja kirjutada" ennast?

suht nõme lugu küll, kui ostsin 3 a tagasi korteri ja mingid tundmatud nimed (mitte need, kellelt ostsin) on mu korterisse sisse kirjutatud...
 
ripsik 11. november 2009, kl 10.27
to kkk
Mine linnaosavalitsusse, võta kaasa isikut tõendav dokument (muid dokumente polegi vaja, kui oled ametlikult korteriomanik)ja tee avaldus antud kodanikud enda korterist välja kirjutada. Siis saabuvad 3 nädala pärast sulle koju teavituskirjad nende kodanike nimele, keda tahad välja kirjutada, et ega neil pretensioone väljakirjutamise kohta ei ole:)aga ära sellest heitu, vaid viska kirjad prügikasti. Ja oota veel umbes 2-3 nädalat. Siis tuleb kiri sinu nimele, et need kodanikud on sinu isiklikust kodust välja registreeritud. Minul oli täpselt nii. Aga ära unusta igaks juhuks linnaosavalitsuses ekstra palumast, et nad vaataksid täpselt järgi, kas ikka kõik tundmatud, kes sisse registreeritud on, said avaldusse kirja pandud.
 
K 11. november 2009, kl 10.30
to kkk, seda nimetatakse omaniku õigustatud nõudmiseks.
Lähed linnaosavalitsusse, teed avalduse ja ongi kõik korras.
 
kelli 11. november 2009, kl 13.50
kindlasti peab sul olema kindel töökoht, taotluse juurde pead esitama palgatõendi. sotsiaalkortereid ei anta kellegi omandisse, vaid linnaga sõlmitakse üürileping nt 3 aastaks. kuna lisaks kommunaalkuludele, pead mingi üürisumma maksma ka linnale, peab sul olema korralik sissetulek. linn ei hakka kunagi sõlmima üürilepinut inimesega, kes on maksejõuetu.
üks tingimus ka see, et sul ei tohi tallinnas ega harjumaal olla kinnisvara.
ei saa aru, kas sul siis praegu üldse elukohta pole. kelle korter su elukohaks siis registreeritud on? kas elad tegelikult üürikorteris?
pealegi said praegused sotsiaalkorterid juba ära jagatud. uued sotsiaalmajad valmivad järgmise aasta veebruaris-märtsis. eks mingi aeg pärast seda, saab jälle avaldusi esitada. viimati jagatud korterite puhul oli ühe korteri kohta 10 avaldust. tegelikult tohtisid taotlusi esitada ainult noored pered ja linnale vajalikud töötajad. kui sul alaealisi lapsi, pole siis ilmselt visatakse su avaldus kohe kõrvale.
kokkuvõttes arva, et sotsiaalkorterot on sul võimalus saada umbes 5 aasta pärast. seni aga otsi omale töökoht ja ela üürikorteris, kui sul kusagil mujal pole võimalik elada.
 
korteriga 11. november 2009, kl 23.59
Teemaalgataja, ma ei saa hästi aru, mis alusel sa sotsiaalkorterit tahad taotleda????
Tean seda, et munitsipaalkorteri saavad elluastujad e. lastekodust tulnud noored, paljulapselised pered, üksikemad, kel elamiskõlbmatu pind ja puudega isikud, kes omavad Tallinna sissekirjutust. (pikaajalist muidugi)???
Mina ise olin korterijärjekorras 7 a. sundüürnikuna, olin ka mitmendat põlve tallinlane ja elasin peremehega majas elamiskõlmatuks tunnistatud pinnal, meie perel oli õigus taotleda Tallinna Linnavalitsusest korterit. Seega küsimus - mis põhjusel taotled sots.pinda, ehk saan nõuga aidata!
 
autor 13. november 2009, kl 14.17
Suur tänu vastajaile.
To korteriga - olen 50% töövõimetu, lihashaiguse tõttu. Kolme nädala pärast mind koondatakse, edasi ei tea mis saab. Elan üürikorteris, kuid pean sellest muidugi välja kolima, kui enam üüri maksta ei saa, jääb ainult invaliidsuspension. Sissekirjutus on praktiliselt võõra inimese juures, sai kunagi kirjutatud tuttava tuttava juurde, et valimas käia.
 
K 13. november 2009, kl 14.43
Autor, oota järgmise aasta alguseni. Siis saavad uued munitsipaalmajad valmis ja hakatakse kortereid jagama.
 
korteriga 13. november 2009, kl 21.32
Armas teemaalgataja, nagu aru saan, pole sa Tallinnas kaua elanud ega ole ka sundüürnik, lihtsalt üürid korterit? See asjaolu, et oled osaliselt töövõimetu, ei anna sulle kahjuks õigust taotleda Tallinnasse munitsipaaleluruumi. Kas sul on alaealisi lapsi? Eelnevalt loetlesin isikud, kel on õigus taotleda Tallinna linnalt eluruumi, sots. või munitsipaalkorterit ja peamiselt antakse pealinnas eluruum ikka põlistallinlastele, see et sind koondatakse või et oled töötu, ei huvita kahjuks kedagi ega saa olla ka põhjuseks või aluseks elamispinna taolemiseks. Peamise info saad Tallinna vastava linnaosa sots. osakonnast, aga tean, et sots. korerite järjekorrad on väga pikad, 5-10 aastat!

teadmiseks viimasele: munitsipaalkortereid ei jagata Tallinlastele niisama, ära jaga siin valeinfot! Selleks, et saada Raadiku elurajooni mun. korterit, peavad olema täidetud mõningad asjaolud ja seda teavad vaid need, kes sellise soovi linnavalitsusele esitavad - kordan veelkord, et TALLINLASED võivad esitada avalduse munitsipaalkorteri saamiseks Tallinna linna Valitsusse elukohajärgselt (Põhja-, Kesklinna jne.) osakondadesse, see vaadatakse läbi ja kui kõik vajalikud tingimused on täidetud, siis alles võetakse isik eluruumi taotlejate järjekorda - korterite jagamisest "ei tea kellele" pole siin juttugi! (üks märge: korterit taotlev isik peab olema Tallinnale vajalik inimene, s.t. töökoht ja amet on määravad, noored spetsialistid, noored lastega pered), kuna sundüürnikute taotlused on juba ammu lahendatud ja korterijärjekordades neid enam pole, siis seepärast loodigi see nn. noorte perede süsteem.
Niisama lihtsalt Tallinnas riigikorterit ei anta, ja see, mis eespool lugesin Keskerakonda astumisest ja selline muu pahatahtlik jama, ei vasta tõele!
 
ke 14. november 2009, kl 13.01
Kas sa keskerakonda ikka kuulud juba?
 
se 15. november 2009, kl 02.52
Keskerakonda?
 
Altmetseku@gmail.com 26. märts 2018, kl 19.40
Ma ei tea kas siin juba on keegi seda küsinud ja kas üldse keegi saab mulle vastata!? Ma ise olen 16.a vana ja tahaksin teada seda et kui mu ema soovib viljandisse sotsiaalpinda taotleda ,kas ta peab selle jaoks enne viljandis elama ka ja kui jah siis kui kaua? Kas keegi oskab vastata sellele?
 
otsi linna kodulehelt 28. märts 2018, kl 05.53
Linnadel on kontaktid, infotelefonid, ametnike telefonid ja meilid, sealt tulebki küsida.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!