Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Kunstiraamat?

Küsija 02. november 2006, kl 10.23
Lähen küll ise täna retkele poodisse, aga küsin ikka, ehk keegi teab. Nimelt kus oleks hea valik kunstiraamatuid, täpsemalt, kus oleks sees pildid, maalid, graafikad vms kuulsamatelt kunstnikelt? Võimalikult mahuka pildimaterjaliga just.
Äkki on targem otsida antikvariaatidest? Kus neid Tallinnas leida võib?
Raamatupoodidest tasub vaadata Apollost ja Rahva Raamatust tõenäoliselt?

vastaja 02. november 2006, kl 10.33
Sa oled ise oma küsimusele vastanud -- Apollos ja Rahva Raamatus on tõesti mitmekesine valik nii eesti kui võõrkeeltes.
Antikvariaatides on ka küllalt palju kunstiraamatuid, kuid vanemate raamatute pildikvaliteet pole enamasti nii hea kui uutel.
Vaata näiteks raamatukaupluste, ka Raamatukoi kodulehekülgi, märjsõnad kunst, kunstnikud alt ja siis saad ettekujutuse, mida üldse pakutakse, sest valik on väga suur.

rehepapp 02. november 2006, kl 10.37
kui sobivad ka võõrkeelsed, siis lisaks veel juurde Allecto Juhkentali tänaval, Olympia hotelli lähedal.

mann 02. november 2006, kl 10.45
kui huvitab eesti kunst, siis soovitan soojalt ants juske "külmetava eesti kunstniku" raamatut:
"Käesolevasse albumisse on autor, kunstiteaduste doktor Ants Juske omal valikul koondanud 50 tähtsamat teost eesti kunsti ajaloost alates Kölerist kuni tänaste noorte kunstnikeni.
Albumi teeb ülevaatlikuks ja hästi loetavaks see, et iga kunstniku puhul on paremal küljel reproduktsioon ühest teosest, vasemal aga essee, mis seostub antud pildiga või kunstniku elulooliste seikadega. Nii muutub pilt elavamaks ja arusaadavamaks ka kõige suuremate kunstivõhikute jaoks.
Autor on oma sõnul kasutanud kõiki teadaolevaid kunstiteaduslikke metodoloogiaid. Samas on tal õnnestunud vältida meie kunstiteadlastele omast võõrsõnadest tulvil raskepärasust. Albumi pealkiri on inspireeritud Mart Kivastiku ülimenukast Konrad Mäele pühendatud näidendist «Külmetava kunstniku portree».
Tõepoolest, paljudel eesti kunstnikel on olnud raske tee, trotsides nälga ja külma. Kuid albumis on ka palju helgeid noote ja lõbusaid lugusid kunstnikest."

Küsija 02. november 2006, kl 11.12
no tegelikult huvitab mind nö segu, kus oleks kõike, mitte ühe konkreetse kunstniku tööd. Rehepapp, mis pood see Allecto on? raamatupood, kunstipood?

Ohtlik Uba 02. november 2006, kl 12.10
Kumu pood äkki?

rehepapp 02. november 2006, kl 12.10
Raamatupood, peamiselt ongi keskendunud võõrkeelsele kunsti- ja teaduskirjandusele.

ja 02. november 2006, kl 13.49
Kas kunstiinsta all ka mitte kunstikirjanduse müügipoodi pole?

rehepapp 02. november 2006, kl 14.49
viimasele - ei ole enam ammu.

paks kass 02. november 2006, kl 18.30
ma ise küll pettusin tolles Juske raamatus - eriti kommentaarides - tublisti. kas soovitaja raamatut ka ise lugenud on?

wanakoolimees 02. november 2006, kl 23.56
Ma ka pettusin Juske kommentaarides. Nõrk! Armetu! Ise veel kunstiteaduste doktor...

mann 06. november 2006, kl 15.08
jah olen lugenud ja meeldis Juske raamat. ma ise ei ole ka võhik kunstivallas, olen kunstiajaloo lõpetanud. mulle meeldis, et oli igast kunstnikust üks pilt ja kommentaarid meeldisid ka, raamat oligi ju tema enda subjektiivsel arvamusel põhinev. väheke teistsugune vahelduseks.
inglisekeelsetest soovitan siis ülevaatliku Gardner's " Art through ages"
ja siis eesti keelde tõlgituna Gombrich'i "Kunsti lugu" julgen ka veel soovitada.

anna minna 09. november 2006, kl 17.14
just märkasin kaupsi raamatupoes esimesel korrusel üht uut raamatut..oligi miski tuntumate kunstnike tööd..
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

lattuba
keegi, 01.10.14 10:35
tahan sind! (6)
nfq, 01.10.14 10:41
tasuta sõit (3)
ei saa täp, 01.10.14 10:24
LÕHNAD, KOSMEETIKA, KREEMID...