Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
mao ülihappesus ei lase magada

paha lugu 08. jaanuar 2010, kl 18.57
Probleemiks krooniline ülihappesus.

Päevasel ajal saab seda ilusti kontrollida elustiiliga - süüa regulaarselt, mitu korda päevas, vältida ärritavaid toiduaineid, mitte üleliia stressata jne. Ja kõik on korras, tunne on hea. Viimane söögikord kaks tundi enne magamaminekut, kerge, nagu peab.

Magamamaineku ajaks või juba voodis olles tekib aga probleem - kuna uut söögikorda ei tule, siis läheb mao happelisus üles ja sellest tekkiv ebamugav tunne ei lase magama jääda või ajab juba uinununa uuesti üles. Esimest poolt ööd ei saagi magada, uinun alles siis, kui väsimus on juba väga suur. Hommikul väljapuhkamata ja ebamugav tunne sees, aga see läheb hommikusöögi söömisega üle ja kuni õhtuni on rahu majas. Siis algab kõik otsast peale.

Tundub, et öist olukorda on võimatu elustiiliga kontrollida. Peab ikkagi õhtusesse rutiini võtma mingi vahendi.

Kas kellelgi on veel nii? Mida õhtuti kasutate, et magada saaks -ravim või mõni tee?

Kas ravimi kasutajaks peab jääma kogu eluks?

Igakus juhuks lisan, et uuringud on tehtud. Tarvitasin ranitidiini, aga muutusin vist selle ravimi suhtes tundetuks (alguses aitas, hiljem polnud nagu mingit mõju). Katsetanud nõelravi mitu korda- mõjub, aga see mõju ei jää püsima peale ravi lõppu.

polkovniku lesk 08. jaanuar 2010, kl 19.01
Raniberl,Omez,Losek,saialilletee õhtuks.

polkovniku lesk 08. jaanuar 2010, kl 19.03
Atelpaju õli võid ka proovida.

baba 08. jaanuar 2010, kl 19.06
Oled kindel, et ÜLehappesus? Midagi on siin mäda. Loogika ütleb, et piina teeb sulle kaksteistsõrmik- see teeb haiget, kui toitu pole.
Kaks tundi enne magamist on ikka väga väike vahe söömisel. Jäta pikem paus (4tundi) ja viimane söök olgu nö aluseline- köögiviljad jne.
Kui toit läheb makku (ehk siis söömine) siis just hakkabki magu hapet eraldama, et toitu lõhustada.
tead, uuri happeliste-aluseliste toitude nimekirja ja tee sealt omad järeldused, mida süüa mida mitte.
mina leidsin selle nimekirja www.phtasakaal.ee
Samuti on hea teada, et vahetult enne sööki ja umbes tund peale sööki EI ole hea juua vedelikke- need lahjendavad toidu lagundamiseks vajamineva happe ja toit püsib liiga kaua maos, magu samas aga pumpab hapet juurde, kuna sina lahustasid maohappe vedelikuga lahjemaks.
Peamiseks arvan mina olevat liiga hilise söömise ja toiduvaliku.

paha lugu 08. jaanuar 2010, kl 19.19
see ei ole valu, see on selline hapu ja juskui väga tühja kõhu tunne. Kes on tundnud, teavad. Kui söön õhtul varem, siis nihkub ebamugava tunde saabumine ka varasemaks lihtsalt. See ei anna enne järgi, kui uuesti söön (hommikul).

m 08. jaanuar 2010, kl 21.30
Kas uuringutest uneuuring koos ph sondiga?

proua Kortspõhi 08. jaanuar 2010, kl 21.41
Apteegis müüakse Gaseci tablette, milles sisalduv omeprasool vähendab maohappe tootmist. Soovitav on muidugi gastroskoopial käia, mille käigus nähakse ka kaksteistsõrmiku ülemist osa.

*** 08. jaanuar 2010, kl 21.45
Ma ütleks ka, et samad vaevused olid kaksteistsõrmiku haavandi korral.

arvan 09. jaanuar 2010, kl 00.34
pakun ka, et tee pikem paus õhtuse söögikorra ja magamamineku vahel. 2 tundi on päris väike vahe. magama tuleb minna pigem tühja kõhuga kui täis kõhuga.

tipa 09. jaanuar 2010, kl 09.19
antatsiididega ravi peaks olema tõesti hädapärast, kui muud ei ole ning ikka väga vaevab. pikas perspektiivis ei mõju see hästi.
mul paranes asi, kui hakkasin savivett jooma. ma tean, kõlab naljakalt aga üks tuttav soovitas ja ma mõtlesin, et proovin. ja minu puhul täitsa töötab.
muidu oli ka nii, et õhtuti kõrvetas ning mullijooke ei saanud üldse juua, isegi pokaalikest vahuveini sünnipäeval.
googelda saviravi

senni 09. jaanuar 2010, kl 13.22
Mul aastaid olnud stressist ja muust jamast sama haigus. Tõesti oli ka mul väga halb olla, kui sõin väga hilja õhtul. Mina söön midagi väga kerget, aga mitte puuvilja 20.30. Mitte hiljem. Magama lähen 23.30 umbes. Aastaid küsis arst, et kas mul söögi tagasiheidet või kõrvetisi ei ole, refluksi kahtlustas. No ei olnud. Kuni sattusin lugema inimene.ee selle haiguse sümptomeid. Muidugi oli mul lisaks ülihappelisusele refluks! 3 kuud võtsin enne magama minekut ravimit Klux. Looduslik ja meie oma dr.Kulli välja töötatud. Kõik vaevused on kadunud ja aastavahetusel sõin apelsine, nagu iga teinegi. Edu sulle!

to senni 09. jaanuar 2010, kl 13.46
Googeldades ma seda Klux ravimit ei leidnud, kas sa saaksid siia täpsemat infot panna?

abi 09. jaanuar 2010, kl 16.05
http://www.tervis24.ee/index.php?lan=ET

kairi 10. jaanuar 2010, kl 15.30
ma arvan et tegemist on ussidega sul kohus. Tee igaks juhuks proov.

minul ka 11. jaanuar 2010, kl 11.27
Ka minul oli alguses ülihappelisus. Käisin mõõka neelamas, avastati, poole cm pikkune maohaavand. Kirjutati Omepit, ravisin aastaid sellega.Vahest olen teinud ühe korra aastas antibiootikumi kolmikravi ja nüüd, ptüi, ptüi, ei ole aprilli kuust saadik enam valu olnud, kusjuures söön ma kõike.

niu niu 12. jaanuar 2010, kl 18.20
Täitsa õudne aga mul on samamoodi. Alguses (peal sööki) on ok aga siis kuskil 2 tundi või nii hiljem hakkab kõhus halb. Pole nagu otseselt süda paha, ega ei aja ka midagi üles aga nagu ma ei tea. Nagu imeb seest ja kõht nagu oleks tühi. Samas ma ju tean, et pole. Käisin täna arsti juures ja anti alustuseks Omep'i 20mg tablette, mida pean kaks korda päevas võtma nüüd. Homme lähen ka veel uuringutele.
Ma ei tea aga kui ma kuskil 3h enne magamaminekut ei söö siis hommikuks on nii halb olla, et sure ära. Üldse ei imesta, et õhtul sööte.

hapu õun 12. jaanuar 2010, kl 21.44
mine gastroenteroloogi vastuvõtule. neela nn mõõka - võimalik, et sul on 12-sõrmiku haavand. minul oli, tehti kindlaks, aastaid piinlesin, sain ka retseptirohtu, see ei tahtnud aidata. siis ütles arst, et natuke oleks nagu mingit seent 12-sõrmikus, vähevõitu, aga teeme seeneravi. Ja nüüd on 10 aastat rahu majas.
Sul võib muu põhjus olla, aga ilma mõõka neelamata sa ei pääse vist ja ilma korralike ravimiteta. 12-sõrmiku haavand on vägagi ravitav, kui jaole saad. Kannatada pole tõesti mõtet. Võtad veel kaalus juurde - mina võtsin, oli tükk tegu, et taas alla võtta. Sest ainult näksimine leevendas seda tühja kõhu tunde sarnast halba enesetunnet.
Teine võimalus - jäta menüüst täiesti välja jahutooted mõneks ajaks ja vaata, mis juhtub

Must Kass 12. jaanuar 2010, kl 23.19
See mõõganeelamine on minu jaoks nii kohutav, pean uuesti minema. Mida teha, et hirmust üle saada. Olen raske opi üle elanud, aga mõõganeelamist kardan nagu surma, tobe onju!

kai 24. jaanuar 2010, kl 22.42
mul probleem sauti maoga ,päeval ja öösel eriti kõht koriseb ja ajab gaase sisse.Ei ole veel käinud kontrollis ja hirm muidugi sselle gastroskoopia ees.Mustamäe polikliinikus on selle protseduuri läbiviia mingi meessardt ja väga ebameeldiv,

z 24. jaanuar 2010, kl 23.16
põdrakanepi tee on mind aidanud, hommikul tühja kõhu peale ja õhtul raudrohu tee. Närvilise maoga võiks olla abi magneesiumist, see rahustab. Astelpajuõli olen ka võtnud, hea pehmendav ja haavad paranevad paremini.
Sidruniga vesi (ilma selle kollase kooreta!) tundub ka hästi talutav. Aga omepi tops on kodus olemas juhuks kui ikkagi kõrvetab või pole aega muude vahenditega sehkendada. Möödunud aastal ma ühte originaali igal juhul ära ei kasutanud.
Mulliveega pole hullu, aga alkohooli magu enam sugugi ei talu, kui siis hästi lahjat, st vein veega pooleks. Õnneks saab ka ilma selleta edukalt hakkama.
Kui limaskest on ärritunud siis kore toit ka ei sobi.

niu niu 25. jaanuar 2010, kl 11.08
Mina käisin uuringutel ära. Kaksteistsõrmikus suur suur haavand. Küsiti, et kuidas ma juba aasta kannatanud olen seda. Anti käsk teha kannapööre enda toiduharjumustes.
Ehk siis söön veel vähemalt 6 kuud Omepi, praegu hommikul ja õhtul, kuna muidu ei saa samamoodi magada. PEAN läbi lugema GI dieedi ja PH dieedi alase kirjanduse ja otsima endale sobiva kesktee. Ning lisaks võtan omega 3-e ja magneesiumi. Omepi olen söönud nüüd vist 2 nädalat ja täitsa aitab :)

mina ka 25. jaanuar 2010, kl 19.29
Omep aitabki ja kui tekib veel suuri valuhooge, siis soovitan perearstil lasta välja kirjutada antibiootikumi kolmikravi, maovalude jaoks, see on vähemalt mind väga hästi aidanud. Perearst ise soovitas seda mulle ja olen seda kaks korda kasutanud, nelja aasta jooksul.

H 25. jaanuar 2010, kl 22.41
Kui kolmikravi olete saanud, kas teil on leitud helicobakter. tavaliselt siis kirjutatakse kolmikravi. mul teeb kaksteistsõrmik aastaid häda, aga seda bakterit pole leitud ja seega pole kunagi kolmikravi soovitatud.

mina ka 26. jaanuar 2010, kl 12.40
On leitud küll, see bakter ka, aga pärast arst kirjutas uuesti minu palve peale selle kolmikravi, kuna käisin suure valuga kiirabis ja seal, valust lahti päriselt ei saanud, aga kui tegin selle kolmikravi ära, olen juba peaaegu aasta kõike söönud ja valu ei ole kuskil enam. PTÜI, PTÜI, SÜLITASIN KOLM KORDA ÜLE VASAKU ÕLA, EI TAHA ÄRA SÕNUDA. sEE VALU ON IKKA JUBE PIINAV.

reflux 26. jaanuar 2010, kl 14.07
mul olid 2 aastat rämedad rindkere valud. Muudkui raviti närvipõletikku (kiirgas kätte ja õlga ja kaela), rohkem tegi haiget valupunkt kusagil abaluu ümbruses. Ma ei tea, kui palju ma Diclofenakki närisin selle aja jooksul...Mao poolt polnud mingeid kaebusi, vahest küüslauk tegi kerge kõrvetise. Lõpuks saatis üks neuroloog mind gastroskoopiasse ja seal avastati refluks. Umbes 2 nädala pärast peale maorohtude võtmist olid seljavalud läinud :))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Lisa postitusele link, pilt või video!  

VIIMASED TEEMAD

Tööle Vanemuisesse (1)
Maria, 03.09.14 01:58
Segane ema (4)
Mimmu, 03.09.14 04:30
potox (5)
Selga, 03.09.14 04:28
alimendid (5)