Akne kaart ehk millistest probleemidest räägivad vistrikud õlgadel, puusadel või rindkerel?


Akne kaart ehk millistest probleemidest räägivad vistrikud õlgadel, puusadel või rindkerel?
Foto: Panthermedia/Scanpix/Svetlana Mandrikova

Akne on probleem, mida ei saa ravida vaid kosmeetiliste vahenditega, sest põhjus peitub tavaliselt palju sügavamal. Eriti puudutab see vistrikuid kehal.

Akne lõual ja kaelal

Hormoonid on kõige levinumad põhjused, mis tekitavad vistrikke lõual ja kaelal, viidates neerupealsetes hormoonide rohkusele. Teine põhjus peitub stressis või suhkru liigtarbimises.

Akne rindkerel

Kas kannad kunstmaterjalist riideid nagu polüester või nailon? Kas oled kindel, et sul pole seenhaigust (eriti, kui vistrikud on pisikesed, valgete peadega ega allu tavalisele akne ravile) või allergiat? Kui ei, siis võib põhjust otsida halvas või ebaõiges toitumises ning tea, et vinnid ei kao seni, kuni sa oma menüüd ei muuda.

Käed

Vistrikud selles tsoonis on enamasti nahaalused ja käe välimus on nagu hanenahk. Põhjus? Halb vereringlus ja suur hulk surnud naharakke ümber karvanääpsude. Raviks tasub proovida süsteemset koorimist ja niisutavat kreemi, mis sisaldab salitsüülhapet. Kui see ei aita, ei tule su organism toime toidust saadud vitamiinide töötlemisega.

Loe ka, miks tekivad vistrikud kõhu, intiimpiirkonna, jalgade ja puusade, selja, tuharate ja suguelundite piirkonda Koduhaldja blogist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare