Naised paisuvad: ameeriklannade keskmine kleidinumber ei ole enam 14 ehk L, vaid juba 16-18 ehk XXL

 (21)
Küsitlus: mis suurust sina kannad?
Naised paisuvad: ameeriklannade keskmine kleidinumber ei ole enam 14 ehk L, vaid juba 16-18 ehk XXL
Panthermedia, Scanpix

Ameeriklannadele on pikalt kinnitatud, et keskmine ameeriklanna kannab rõivaid numbriga 14 ehk meie mõistes L-XL. Ehk see, mis on meil suur ja väga suur, on neil justkui keskmine. Nüüd on aga selge, et tegelikult on nende "keskmine" veel suuremaks paisunud ning 14st on saanud 16-18, meie mõistes XL-XXL, kirjutab portaal Someecards.

Võrdluseks:

Euroopa mõõdutabelis tähistab USA suurus 8-10 keskmist ehk M´i ehk numbrit 38-40.

L ehk large ehk suur on USA mõõdus 12-14 ja meil 42-44.

XL-XXL ehk ülisuur on suuruses 16-18 ehk 46-44.

USA meedias lohutatakse, et tegelikult on väga hea, et see uuring nüüd tehti ja naised saavad teada, mis see päris õige keskmine on, et nad ennast halvasti ei tunneks, kui endale sobivas suuruses rõivaid selga ei leia.
"Naised saavad kergemalt hingata teadmises, et tegelikult kannavad naised palju suuremaid rõivaid kui arvatakse ning see, mida "keskmine" tegelikult tähendab, tuleb meil nüüd ümber hinnata," märkis uuringu läbiviija.

"Loodame, et rõivatootjad kuulevad, näevad ja mõistavad nüüd, milliseid rõivaid naised tegelikult vajavad ning saavad lõplikult aru, et 16-18 suuruses naised ei ole enam haruldus ning nad ei kao kuhugi. Ka neile on vaja rõivaid, mis selga mahuvad, hästi istuvad ja head välja näevad. Ning mida ei müüda ainult poe tagumistes nurkades," selgitas uuringu ekspert Susan Dunn portaalile Today.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare