Lastega Helsingis – kuhu minna, mida teha?


Lastega Helsingis – kuhu minna, mida teha?
Jussi Hellsten / Visit Helsinki

Kui otsid perepuhkust, aga ei taha lastega väga kauaks ega kaugele sõita, on päevane reis Helsingisse ideaalne – väike vaheldus argipäeva, kuhu mahub nii põnevaid seiklusi kui ka uusi avastusi.

Avastuste jahile Heureka teaduskeskusesse

29. oktoobrini on Heurekas avatud näitus "Body Worlds - Animal Inside Out". Heureka

Heureka teaduskeskuses jagub põnevat avastamist kõikidele teadusefännidele. Avasta lõpmatu universumi saladused, sõida jalgrattaga otse Heureka lae all või tutvu maailmakuulsa Body Worlds näitusega.
Loe ka, millises mängus on osavad Heureka rotid.

SuperPark väikestele mägedevallutajatele

SuperParkis saavad turvaliselt ronimist proovida ka kõige pisemad – kogu põrand on kaetud pehmete mattidega. SuperPark

Põhjamaade kõrgeim siseronimissein pakub elamusi nii algajale ronijale kui ka kogenud mägedevallutajale. Veeda perega põnev päev, pane end proovile ja vaata elu uuest vaatenurgast.
Loe lähemalt, mida SuperParkis veel teha saab.

Teatrimaailma rambivalgusesse

Näituse „Muumitrollid teatris” raames on teatrimuuseumisse toodud eksponaadid kõige esimesest Muumitrollide teatritükist. Helsingi teatrimuuseum

Kes ütles, et muuseumis tuleb ainult silmadega vaadata? Teatrimuuseum on üks vähestest kohtadest, kus saad kõik ise järele proovida – riietu oma lemmiktegelaseks, mine lavale ja tunne end kui tõeline staar.
Loe Helsingi teatrimuuseumist lähemalt siin.

Tutvumine dinosaurustega

Loodusmuuseumisse tulles varu kindlasti piisavalt aega, sest vaadata ja uudistada on siin majas enam kui poole päeva jagu. Helsingi loodusmuuseum

Kamppi kaubanduskeskuse lähedal asuv loodusmuuseum tutvustab loodust põnevate näituste kaudu. Sukeldu virtuaalselt Läänemere põhja või saa tuttavaks muuseumi suurima elanikuga – võimsa giganotosaurusega.
Loe veel Helsingi loodusmuuseumist.

Mitu hammast on haikalal?

Helsingis Sea Life'is saab väga lähedalt tutvuda ookeanide kuulsate aga ka vähemkuulsate elukatega. Jussi Hellsten / Visit Helsinki

Võta kaasa seiklushimu ja avasta meremaailma saladused. Sea Life'i okeanaariumis on kokku üle 30 akvaariumi ja 100 kalaliigi – omapärastest raikaladest ja meduusidest võimsate haikaladeni.
Vaata, kes seal ringi ujuvad!

Aafrikast Anktarktikani

Helsingi loomaaed on avatud aastaringselt ning isegi talvisel ja kevadisel ajal võib näha pea kõiki linde ja loomi. Korkeasaari loomaaed

Korkeasaari saarel asuv Helsingi loomaaed on koduks üle 150 erinevale looma ja 1000 taimeliigile – siin saad tutvust teha nii eriskummaliste madude ja sisalike kui ka eksootiliste ja kodumaiste imetajatega.
Loe rohkem Korkeasaari loomaaia kohta.

Vaata lisaks: