Lastekaitse Liidu president Ene Tomberg: lastekaitsepäev, 1. juuni peab saama riiklikuks tähtpäevaks!

 (13)
Avalda arvamust!
Lapsed trammidepoos
Foto: Jaanus Lensment

Lastekaitse Liit kutsub üles väärtustama lapsi ja tähistama tänast päeva, 1. juunit, riikliku tähtpäevana rõhutades sellega laste olulisust Eestile kõrvuti emade, isade ja vanavanematega — on ju ka neil oma riiklik tähtpäev.

Eesti seadis 26 aastat tagasi ÜRO lapse õiguste konventsiooniga ühinedes eesmärgi seista iga lapse õiguste ja heaolu eest, kirjutab MTÜ Lastekaitse Liit oma avalduses, lisades, et meid kõiki peaks ühendama hoolivus ja austus laste kui kaaslaste suhtes. Lastekaitsepäev on küll muutunud üldrahvalikult tähistatavaks rõõmupäevaks, kuid kahetsusväärselt ei ole seadusandja kinnitanud seda päeva riikliku tähtpäevana.

Traditsioon tähistada lastekaitsepäeva ulatub paljudes riikides juba peaaegu saja aasta taha, olles alguse saanud 1925. aastal Genfis toimunud ülemaailmselt konverentsilt. Kuigi mitmed riigid tähistavad lastekaitsepäeva erinevatel aegadel, on Eestis kinni peetud juunikuu esimese päeva tavast.

„Laps ei ole väike täiskasvanu, täna on ta aktiivne, mõtlev, leiutav ühiskonnaliige, keda just sellisena peaksime hindama ja esile tõstma“, ütles Lastekaitse Liidu president Ene Tomberg.

Liit usub, et Eesti riik on lapsesõbraliku ühiskonnana valmis selleks, et 1. juunil tähistada lastekaitsepäeva riikliku tähtpäevana.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare