Läti uuring: enim aborte teevad haritud ja püsisuhtes olevad täiskasvanud naised

 (30)
Läti uuring: enim aborte teevad haritud ja püsisuhtes olevad täiskasvanud naised
Foto: sxs.hu

Uuring, mille käigus küsitleti rohkem kui 700 naist, kes olid aborti tegemist, lükkas ümber sissejuurdunud stereotüübid, et abordi kasuks otsustavad enamasti alaealised tüdrukud, üksikemad, vaesed või väikse haridustasemega naised. Enamik (80%) naistest, kes abordi kasuks otsustasid, olid püsisuhtes ja nende keskmine vanus oli 29 aastat. Ainult 10% naistest teenisid vähem kui 200 latti(285 eur).

82% naistest oli kõrgharidus ja 55% nendest töötas. Enamik naisi (63%) teenisid kuus 200-600 latti (285-855 eur) kuus, 27%ületas sissetulek 600 latti (855 eur). Ainult 10% naiste sissetulek oli vähem kui 200 latti (285 eurot).

Enne rasestumist kasutas uuringus osalenud naistest 21.4% katkestatud suguühte meetodit, umbes 47% naistest ei kasutanud mingisugust rasestusvastastvahendit ja osad neist tunnistasid, et neid veendi, et nad ei jää rasedaks. 5.6% naistest leidis, et rasestusvastased vahendid on liiga kallid.

Uuring näitab, et naiste teadmine rasestusvastastest vahenditest on tagasihoidlik ja ei olene naiste vanusest, haridusest ja eelnevatest sünnitustest. On märkimisväärne, et 98% naisi olid teadlikud hädaabi pillidest, aga ei tarvitanud neid. Uurija arvates võiks naistele, kes abordi kasuks otsustavad, olla kohustuslik konsultatsioon, et nad tulevikus efektiivsemaid rasestusvastaseid vahendeid kasutaksid.

Uuringu eesmärk oli analüüsida Läti naiste soovimatute raseduste tagamaad ja abordi kasuks otsustamise põhjuseid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare