Lugeja palve: lõpetage laste sundtoitmine ja nende toitumishäiretele kaasa aitamine

 (25)
Lugeja palve: lõpetage laste sundtoitmine ja nende toitumishäiretele kaasa aitamine
Pilt on illustreerivPanthermedia, Scanpix

Naistekale kirjutas murelik lapsevanem, kes näeb laste sünnipäevadel tihti pealt seda, kuidas lapsi ei taheta mängima lasta, vaid sunnitakse sööma.

Viimasel ajal laste sünnipäevi väisates olen märganud, kuidas lapsevanemad on hakanud kaugenema lastesünnipäeva algsest ideest ja hakanud seda kujundama täiskasvanu sünnipäevade moodi, kus põhirõhk on söömisel ilma kordagi lauast tõusmata enne, kui pidu lõppenud.

Nüüd näen seda ka laste sünnipäevadel. Oluline ei ole mitte see, et laps saaks kodust väljaspool teiste lastega mängida, vaid see, et ta sööks.

Usinamad emad jooksevad lausa toidupalakestega lapsel järel ja sunnivad sööma ampsude kaupa.

Enda lapsepõlvest mäletan, et koht pidulauas sai valitud ikka kõige äärmine, et peale esimesi kiireid ampse saaks joosta mängima. Ei mäleta küll kordagi, et oleks sunnitud väljaspool kodu sööma selle asemel, et teiste lastega mängida.

Siit mu palve, kallis lapsevanem! Mitte midagi ei juhtu, kui su laps selle kolme sünnipäeva tunni jooksul piirdubki vaid mõne ampsuga ja enamik aega mängimisele kulutab. Mäng ongi laste töö ja lõpetagem nende sundtoitmine ja ise laste toitumishäiretele kaasaaitamine!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare