Uuring tõestab: lapsed PEAVAD oma vanavanematega rohkem koos olema, et neis ei tekiks põlgust, viha ja mõistmatust vanemate inimeste suhtes

 (6)
Uuring tõestab: lapsed PEAVAD oma vanavanematega rohkem koos olema, et neis ei tekiks põlgust, viha ja mõistmatust vanemate inimeste suhtes
Panthermedia / Scanpix

Kui lastel on vanavanematega head suhted, on see palju tähtsam ja märkimisväärsem kui soojad ja helged peresuhted ja toredad jõulukingitused. Need suhted määravad, kuidas lapsed vanematesse inimestesse üleüldiselt suhtuvad. Mida lähedasemad on lapsed oma vanaema-vanaisaga, seda leplikumalt ja positiivsemalt suhtuvad nad ka teistesse eakatese, vahendab Country Living.

Uurijad küsitlesid 1151 belgia last, et teada saada, kuidas lapsed vananemisele ja eakatele inimestele vaatavad. Küsiti nende suhete kohta oma vanavanematega, kui tihti nad suhtlevad, kuidas vanavanemate tervis on.

Lapsed, kellel on oma eakate sugulastega hea ja lähedane läbisaamine, suhtusid vananemisse ja vanadesse inimestesse kõige soojemalt. 10-12 aastased, kes nägid oma vanavanemaid vähemalt korra nädalas olid kõige positiivsemal arvamusel. Lapsed, kes hindasid oma suhet memme-taadiga väga heaks, kuigi nii tihti ei näinud, arvasid samuti vanadest inimestest hästi. Kahjuks ei suhtu vanadesse nii sõbralikult need lapsed, kelle vanavanemad on raskelt haiged ja muidugi need, kellel kontakt kas puudub või on minimaalne.

Kõige olulisem mõjutaja on lapselaste suhe oma memme-taadiga, vahetu suhtlemise ja nägemise tihedus ei mängigi niivõrd palju rolli.

Ja see on ka täiesti loogiline, sest vanavanemad on lapse jaoks esimene ja kõige tihedam kokkupuude vananemisega. Uuringu tulemused näitavad selgelt, et kõige paremini saavad järgmise põlvkonna suhtumist vanadesse muuta just eakad ise, olles oma lapselaste jaoks olemas, neile toeks ja heaks eeskujuks, tundes nende vastu huvi ja leides nende jaoks aega.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare