Robotiteajastu: Ameerika lemmik valverobot lahkus töölt uputades end ostukeskuse basseini

 (13)

USAs ei robotid ainult tootmistsehhides ja pakiautomaatide näol, vaid tänaseks päevaks täidavad nad ka turvameeste rolli. Üheks selliseks on Knightscope K5, mis töötab Silicon Valley ühes ostukeskuses valvurina.

Antud robot on ka varem uudisekünniseid ületanud. Ühel korral sõitis ta üle väikelapse jala ja selle asemel, et jääda tekitatud kahjusid hindama, põgenes raketikujuline, poolteist meetrit kõrge ja 136kg raske robot argpüksina sündmuskohalt.


Teisel korral kihas kohalik meedia sellest, kuidas purjus noormees ringi tiirutava ja ümbrust analüüsiva roboti ümber lükkas. Kas tegu oli viga saanud pisipõnni kättemaksuks tellitud tellimusööga, ei ole teada. Teada on see, et ostukeskuse töötajad nägid kurja vaeva, et libe ja Klaabu kehaehitusega robot taas jalgele (ratastele) saada.

Rakkes on robot olnud 24/7 ja seda juba aastast 2015. Puhata sai vaid laadimisajaks ja ka siis oli ta aktiivses olekus ja takseeris ümbrust. Robot on varustatud kaamerate ja anduritega, et anaülüsida ostukeskuses ümbritsevat ja nähes midagi kahtlast või ebatavalist, andis ta märku turvameeskonnale. Knightscope K5 ülalpidamine on tunduvalt odavam kui inimese palkamine ja selle tunnipalk tuli ümberarvutatuna 6.25 USD, mis on madalam, kui miinimumpalk. Seni pole veel ametiühingud ja robotite võrdõiguslased selle fakti üle häält tõstnud.

Seotud lood:

Kuid Knightscope K5 võttis inimese töö ülevõtmist liiga tõsiselt. Ta käitus nii nagu alla miinimumpalga ja illma ühegi puhkepäevata töötajagi käituks, püüdes võtta endalt elu. Nimelt leiti valverobot hommikul kaubanduskeskuses asuvast basseinist vees hulpimas, kuhu see ise vabatahtlikult sõitis. Kas tegu oli tarkvara veaga, või oli robotil sellisest elust kõrini, ei ole veel teada.


Allikas: theverge.com

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare