Video: Vibuga jahile läinud meest ründas karu

 (15)

Oletame, et sa satud pooljuhuslikult Kanada ääretute metsade vahele jahti pidama ning kaasas pole sul muid riistu, kui see, mida pärismaalased kasutasid, kui eurooplased 15. sajandil neile püssipära varjus tsivilisatsiooni tutvustama saabusid. Ehk ainus varustus on vibu ja nool. Ja järsku ilmub pildile mustkaru, kes hetkegi kõhklemata sind oma suure kerega ründab. Mida sa sellises olukorras teeksid? Tõenäoliselt sa karjuksid ja karjuksid ning loodaksid parimat.

Just eelpool kirjeldatu juhtuski Richard Wesleyga sel kevadel, kui ta harjumuspärastel jahiradadel mõnd väiksemat looma leida lootis. Refleksist tulnud karjumine võiski olla see, mis mehe elu päästis. Selgub, et karjumine ja kohapeale püsima jäämine ongi just õige asi, mida mustkaru rünnaku ajal teha. Kui tegemist olnuks grislikaruga tulnuks teeselda surnut ja palvetada, et elukas hammastega su pulssi kontrollima ei tuleks.

Viimasel ajal on meediakajastused karude rünnakute kohta üpris sagedaseks läinud ja loodetavasti Eesti kohalikud karud internetis ei käi ja selle moodsa trendiga peatseid marjulisi kimbutama ei hakka. Vaata videot, et näha, kuidas karu püüdis metsas sõitvat ratturit maha murda (VAJUTA SIIA).

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare