"Kodutunde" saatejuht Signe Lahtein: aitaks äkki lihtsalt sellepärast, et iga laps on Eestimaale vajalik

 (85)
Signe Lahtein
Signe LahteinFoto: Priit Simson

Saate "Kodutunne" saatejuht Signe Lahthein toimetas eelnevalt 20 aastat meedias puutudes seeläbi kokku väga erinevate inimestega, kelle seas ka väga kurva elusaatusega inimesi. Lihtsalt pealt vaadata Signe kaua ei suutnud ja nüüd käibki ta päriselt inimeste elusid muutmas. Mis aga põhiline, ta käib aitamas just neid peresid, kus laste elusaatus on kurvem kui paljudel teistel.

"Raskesse majanduslikku olukorda sattunud või seal eluaeg elanud peresid on alati olnud, on ka edaspidi," tõdeb Lahtein värskelt ilmunud Naistelehes avaldatud kaaneloos. "Neid, kes abi paluvad, on muidugi rohkem, kui meie saatesse mahub ja loomulikult tilgub süda vahel verd, et kõigini ei jõua." Tegemist ei ole mingi televalega, vaid tõepoolest ongi määratud abistajatele iga ehituse jaoks kõigest kolm päeva.

Peamisteks põhjusteks, miks Eesti pered raskustesse satuvad, loetleb Lahtein vägivalda, tervisemuresid ja kehva liikluskorraldust. "Ka riigilt ootan vähem tingimusi ja kriteeriume oma inimeste aitamisel. Aitaks äkki lihtsalt selle pärast, et iga laps on Eestimaale vajalik."

Loe pikemat intervjuud täna ilmunud Naistelehest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare