Lugeja kurdab: kas ma tõesti pean oma lapsed huviringist ära võtma sellepärast, et kaks last pidevalt segavad ega lase teistel kaasa teha?

 (20)
Lugeja kurdab: kas ma tõesti pean oma lapsed huviringist ära võtma sellepärast, et kaks last pidevalt segavad ega lase teistel kaasa teha?
Photo by David Tran on Unsplash

Kas oskate nõu anda, mida teha lastega, kes ei lase teiste huviringis kaasa töötada ja keda juhataja keeldub välja viskamast?

Foorumis küsib lugeja nõu niimoodi:

“Jutt on 1.-3. klassi lastest. Mida arvate sellest, kui huviringis käivad sellised lapsed, kes käituda ei oska (2 last 15-st grupist)? St suur osa õpetaja ajast läheb nö kaakide korrale kutsumisele ja huvitegevuseks jääb aega päris väheks. Samuti hakkavad ajapikku halvad kombed külge ka teistele lastele. Huviringi õpetaja teatas juhatajale juba sügisel, et tema neid lapsi oma ringis enam näha ei taha, kuna nendele korralekutsumisele kulub umbes pool tunni aega. Selle peale siis juhataja väidetavalt rääkis nii lastega kui nende vanematega. Vanemad on väidetavalt vabandanud (tunduvad viisakad inimesed), lapsed on väidetavalt läbi pahandatud, aga sama jama jätkub endiselt. Juhataja midagi ette ei võta (ei tõsta lapsi välja vms). Minul vanemana on tekkinud küsimus, et mille eest ma maksan. Mida teie ette võtaksite sellises situatsioonis? Kuhu pöörduda? Ei taha oma last ringist ära ka võtta. No võib-olla peabki võtma, aga äkki kellelgi on mõni parem lahendus välja pakkuda?”

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare