Lugeja Linnahalli probleemist: Muinsuskaitseamet pingutab tugevalt üle ja see, mida on vaja tegelikult teha, jääb tagaplaanile

 (28)
Linnahalli seintele maalitakse
Linnahalli seintele maalitakseFoto: Andres Putting

Viimastel päevadel on suure tähelepanu all olnud taas vana hea Linnahall, mille seinad said tunda noorte kunstnike kätt ja Muinsuskaitseameti korraldusel saavad peagi tunda ka survepesuri veejuga. Naisteka hea lugeja Linda kirjutas meile, mida tema kogu sellest asjast arvab.

See möll, mis läks lahti Tallinna Linnahalli pärast, on absurdne. Kunstnikud maalisid hoone seinu ja nüüd nõuab Muinsuskaitseamet, et kõik tuleb survepesuriga eemaldada, puhtaks pesta. No kui puhtaks, siis puhtaks.

Küllap paljudele meeldivad ikka need roppused seal seinal, mis enne olid. Nüüd jälle sein halliks ja küll need roppused sinna uuesti tulevad. Kus nad pääsevad.

Mulle meeldis see kunstnike maalitud sein. Töö on ju pooleli, kui ilus ta pärast valmimist oleks, seda ilmselt ei saagi teada. Kui ilus kingitus see oleks olnud Eesti suureks sünnipäevaks.

Ma ei suuda uskuda Muinsuskaitseameti väidet, kuidas need maalid võivad seinu kahjustada ja ilmselt siis surveveega pesemine ei kahjusta midagi? Ma arvan, et Muinsuskaitseamet pingutab nii mõneski kohas tugevalt üle ja mida on vaja tegelikult näha-teha, see võib teatud pingutuste tõttu tagaplaanile jääda.

Protesteerin selle vastu ja kutsun kõiki kaasa — ärgem hävitagem ilusat! Siiski loodan, et lõpuks võidab kunst!

Mida teie Linnahalli seinamaalingutest ja nende eemaldamisest arvate?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare