"Mõistus ütleb, et jumal tänatud, et nii läks, aga südames on nii suur auk"

 (6)
"Mõistus ütleb, et jumal tänatud, et nii läks, aga südames on nii suur auk"
Allikas: Pixabay

Mu elukaaslane, kellega ma olin koos olnud 1,5aastat leidis nüüd, et ta ei suuda minuga enam koos olla pideva tülitseise tõttu, kirjutab murtud naine meie foorumis.

Jah, ma ei ajagi tagasi, ma tõesti olen ärritunud viimasel ajal rohkem, sest ma jätsin just nädal tagasi suitsetamise maha.

Aga kui te nüüd küsite, miks me tülitsesime? Nimelt siis seetõttu, et mu elukaaslane jõi igal õhtul kuuspaki, see oli kökimöki. Vahest jõi lahtise veini ka veel otsa. Korduvalt ärkasin hommikuti ja avastasin, et ta oli ihuüksi avanud telekat vaadates vahuveini ja selle kõik kõrist alla valanud. Kogu aeg see üks ja sama tüli. Lubas, et magab siis kontoris diivanil kui joob, sest pidevalt on ta ennast täis lasknud, vehib kätega ja norskab. Magama ei läinud me peaaegu kunagi koos, kui küsisin miks, siis ütles et tal on oma aega vaja. Ehk siis aega, mil ta on üksi, vaatab telekat ja joob alkoholi. (lõõgastub)

Probleem oli kogu aeg, alguses sai aru, ostis siis alkovaba õlu. Siis ikka kompas piire ja lõpuks, kui nägi, et ma enam ei jaksa toriseda, siis jõigi süümepiinadeta kogu aeg. Ta ei tundnud kunagi piire, kui jõi, siis ikka pildituks. Seetõttu pani mind korduvalt kohutavalt piinlikesse ja ebameeldivatesse olukordadesse. Sõbrad ja pere ainult kiidavad takka, kui tore elukaaslane mul on, sest ta on väga vaimukas ja hea huumorimeelega.

Paar päeva tagasi siis ütles, et ta ei saa mulle lubada, et ta muutub. Tal pidavat olema nõrk enesedistsipliin ja langeb kiiresti tagasi vanadesse harjumustesse. Ta ei soovi enam tülitseda, ta ei jaksa ja soovib lahku minna.

Ma veel üritasin kompromisse luua, et proovime siis koos tegevusi leida mis hoiavad mõtted alkoholist eemal, aga ei! kus sa sellega. Siin ma siis olen, süda lõhki kistud. Mõistus ütleb, et jumal tänatud, et nii läks, aga südames on nii suur auk.