Pereema möönab: lasteaedades lapsi enam totuks kutsuda ei tohi, aga kaitseväes täiskasvanud mehi mida iganes tegema sundida võib küll?

 (211)
Avalda arvamust!
Tapa kaitseväelinnaku laienduse avamine
Tapa kaitseväelinnaku laienduse avamineFoto: Andres Putting

Naistekale kirjutas üks murelik pereema, kes luges Äripäevast artiklit selle kohta, et kui ettevõtted pannakse töötamise registrisse kandma andmeid töötajate asukoha kohta, saab kaitseressursside amet õiguse registri alusel hakata inimesi töö juures külastama ja sundkorras teenistusse viima.

“Ausalt öeldes, kuigi ma ei ole selle vastu, et mu pojad kaitseväkke lähevad ja natukene karmi kätt tunda saavad, siis natukene pani mõtlema küll, et kui nad ikka üldse minna ei tahaks, kas siis see oleks normaalne, kui ühel päeval astuksid mehed mundris kontorisse sisse ja viiksid ta oma ülemuse ja kolleegide ees minema nagu vangi,” kirjutab ta. “Nüüd, kui on käimas sõjaline õppus Siil, oleks ju täitsa paslik need teemad jälle üle rääkida.

Sellega seoses meenus mulle üks sõbranna tuttava räägitud lugu, kuidas ta lasteaiakasvatajana ütles tööpostil olles ühele lapsele hellalt “totu” ega osanud iial oodata seda, mis sellele järgnes. Nimelt olid lapsevanemad tulnud järgmisel päeval pahasena lasteaeda ja sõimanud teda “sildistajaks”. Samuti ei tohi ju koolis õpetajad enam õpilasi ammuilma mitte millegi eest karistada ja seda isegi juhul, kui lapsed ise ta täiesti hulluks ajavad, roppusi pilluvad ja asju loobivad. Teatavasti kaitseväes aga on karm kord: ärgatakse vara, tehakse täpselt nii palju kätekõverdusi ja muid harjutusi nagu ette öeldakse ning kui vaja, ööbitakse sunniviisiliselt kasvõi -20kraadise külmaga lageda taeva all. Seega, siit mu küsimus: lasteaedades lapsi enam totuks kutsuda ei tohi, aga kaitseväes täiskasvanud mehi mida iganes tegema sundida võib küll?

Hea meelega avaks selleteemalise dialoogi ja uuriks, mida teised lapsevanemad asjast arvavad?”

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare