Valgalanna: mõtlesin ka kolmanda lapse peale, aga kui pean sünnitusvaludes 1-1,5 tundi autos piinlema, siis tänan, ei! Piirdun kahe lapsega!

 (74)
22. mess LAPS ja PERE
Foto: Heiki Rebane

Naistekas kutsus lugejaid üles kirjutama oma muljeid Valga ja Põlva sünnitusosakondade sulgemise kohta ning meile saatis oma arvamuse valgalanna, kes kinnitab, et sellega tõmmati vesi peale tema plaanile kunagi kolmas laps saada.

“Olen Valgas sünnitanud kaks last ja kui kuulsin, et meie sünnitusmaja tahetakse sulgeda, siis olin mitu päeva šokis. Kui varasemalt olen mõelnud, et ehk tuleb millalgi ka kolmas, siis nüüd ei julgegi enam selliseid mõtteid isegi mitte mõelda.

Minu sünnitused ei käinud nii nagu õpikutes kirjutatakse, et alguses on valud väiksemad ja pikemate vahedega ning muutuvad järjest intensiivsemaks ning vahed lähevad lühemaks.

Minu valud olid algusest peale 3-5 minuti tagant ja sellised, et silme eest tahtis mustaks minna. Ma sain leevendust ainult püsti olemisest ja kõndimisest. Isegi KTG ajal olin ma püsti, mitte pikali, sest istudes ning lamades olid valud väljakannatamatud.

Ja kui ma hakkan nüüd mõtlema, et ma pean selliste valudega olema autos ca 1h kuni 1,5h, siis tänan, ei. Ma piirdun kahe lapsega.”

Jaga ka sina oma muljeid aadressil naistekas@delfi.ee ja vasta küsitlusele: Kirjuta meile: kuidas mõjutab sinu lapsesaamisplaane Põlva ja Valga sünnitusosakondade sulgemine?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare