Ema on laste kingisoovidega hädas: üks tahab tahvelarvutit, teine telefoni — kust see raha tuleb?!

 (102)
Jouluvana ja Ded Moroz Narvas
Jouluvana ja Ded Moroz Narvas. Pilt on illustreeriv.Foto: Sergei Stepanov, NPA

Igal aastal on mu lapsed jätnud jõuluvana jaoks sussi sisse kirja ja iga aastaga lähevad nende kingisoovid kallimaks. Oleme seni olnud üsna järeleandlikud ja suhtumisega, et las neil olla ilusad jõulud, aga nüüd on küll asjale piir ette tulnud..

7aastane tütar tahab jõuludeks tahvelarvutit, 10aastane poeg soovib nutitelefoni ja noorim unistab suurest legokomplektist, mille hinnad algavad keskmiselt sajast eurost. Lugesin neid kirju ja vangutasin pead. Eks see ole minu viga ka, sest kui lapsed on enamasti saanud, mida nad tahavad, siis eeldavad nad seda ka edaspidi. Olen küll püüdnud neile sisendada, et jõulud ei seisne asjade saamises, aga katsu sa seda kolmele kutile seletada, eriti kui nende sõpradel on soovitud asjad juba olemas. Ema süda tahab lastele anda kõik, mida nad soovivad, kuid mõistus trotsib.

Ma tahaksin väga teada, kuidas lahendavad sellist probleemi teised vanemad? Kas kingite lapsele lihtsalt hoopis midagi muud? Palun, ärge tehke mulle etteheiteid. Otsin lahendust ja nõu..

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare