Kas peaksime minema üle 3-tunnistele tööpäevadele? Värske uuring nõustub

 (25)
Kas peaksime minema üle 3-tunnistele tööpäevadele? Värske uuring nõustub
Pilt on illustreerivFoto: rawpixel.com / Unsplash

Kuigi veedame kontoris esmaspäevast reedeni ca kaheksa tundi, kasutab keskmine töötaja neist töötamiseks ainult kolme (või kui täpsem olla, siis kahte tundi ja 53 minutit). Vähemalt nii selgus möödunud aastal 1989 Suurbritannia inimese seas läbi viidud küsitlusest.

Küsitlusest tuli veel välja, et töötajad kasutavad ülejäänud aega uudiste lugemiseks, sotsiaalmeedia kanalites surfamiseks, kolleegidega suhtlemiseks, söömiseks, suitsetamiseks ja mis veelgi huvitavam, uute töövõimaluste otsimiseks.

Usu või mitte, selle küsitluse tulemuses pole mitte midagi uut. Mitmed teisedki uuringud on näidanud, et inimesed suudavad ühele tegevusele ainult lühikest aega keskenduda ja päeva jooksul pauside tegemine aitab neil tegelikult produktiivsemalt oma aega kasutada. Teiste sõnadega, me pole loodud kaheksatunnisteks tööpäevadeks (või vähemalt ei kasuta me kõiki neid tunde sihtotstarbeliselt).

Seetõttu on paljud ettevõtted juba tööpäevi lühendanud või otsustanud 4-päevase töönädala kasuks. Ka psühholoogid kinnitavad, et lühemad töönädalad aitavad hoida ära üleväsimuse, stressi ja lõppkokkuvõttes on töötajad hoopis produktiivsemad.

Mida sina arvad lühematest tööpäevadest või -nädalatest?

Allikas: MyDomaine

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare