Mari-Liis Lill: paljudel naisnäitlejatel pole lapsi, kuna nad on kartnud vallandamist

 (116)

Mari-Liis Lill
Mari-Liis LillFoto: Ilmar Saabas

Näitlejatar Mari-Liis Lill tunnistab, et tal pole isiklikku kogemust, et lapse pärast töö kaotaks, küll aga on ta seda kõrvalt näinud.

Täna toimub BPW Estonia 25. juubelile pühendatud konverents "Naine ja karjäär. Kas sinul on võimalus?".

Jutuks on seegi, kas emadus võib karjääri piirata ehk tööandja ei võta pärast lapsepuhkust enam tagasi tööle. Lill märkis, et temal esimese lapse järel muresid polnud ja loodetavasti ka mitte tulevikus (ta saab peagi teise lapse). "Küll aga on see üleüldiselt suur probleem kultuurivaldkonnas ja teatris, kus niigi võetakse inimesi tööle ja lastakse lahti näo järgi," märkis ta.

"Kindlasti ei vallandata kedagi pärast esimese lapse saamist, aga tean mitmeid lugusid, kus kaks last järjest sünnitanud näitlejanna ei tööta enam teatris. Ja sellisel juhul on väga raske öelda, et mind vallandati pikalt kodus olemise tõttu, kuna teatrimaailm on väga subjektiivne, seal piisab argumendist – sa pole piisavalt andekas, palun lahku," ütles ta.

"Kõrvalt näen, et on minust põlvkond või kaks vanemad naised, kellel sageli vaid üks laps või polegi ühtegi last. See on teadlik otsus töö pärast, aga hiljem nad kahetsevad, see on kurb. Tajud töökoha poolt survet, et ei tohiks last saada."

Lill toetab seda, et rohkem oleks lapsega kodus ka isad ja seda sätestaks enam ka seadusandlus.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare