Siiri Oviir naisjuhtidele: ärge astuge meeste kingadesse, jääge ikkagi iseendaks

 (16)
Siiri Oviir
Siiri OviirFoto: Rauno Volmar

Siiri Oviir leiab, et eri sektorites tuleb ette sedagi, et naised just sookaaslaste tegevust õõnestavad. Küll aga soovitab ta naistel jääda iseendaks, mitte hakata ise ülbeid mehi mängima.

BPW Estonia 25. juubelile pühendatud konverentsil "Naine ja karjäär. Kas sinul on võimalus?" sõnas Oviir, et 1990ndate hakul oli tavapärane, et juhirollis olid vaid mehed, ent tasapisi on see olukord muutunud tasakaalukamaks.

"Naisjuhte tuleb, aga neid on siiski vähe. Kas see on erand, et naisjuht ei salli teist naist? Ei, ma arvan, et ei ole. Samamoodi on ka meeste hulgas seda, et nemad ei salli samast soost kolleege," arutles Oviir. "Üks aga on kindel, et naised ärge astuge meeste kingadesse ja mõelge soorollidele, jääge iseendaks. Olge naiselikud ja kollektiivil läheb hästi."

Räägiti sellestki, et kas mõni juht valib teadlikult rumalaid alluvaid, et ise särada. "Ma arvan, et kasumit tootvas ettevõttes on see väga raske ja lõppeks pankrotiga. Ent kool, poliitika, mitte kasumit tootvad sektorid - seda tuleb ette," märkis Oviir ja lisas, et seda on ka poliitikas. "Mõni muud tööd ei oskagi ja siis on kasulik võtta juhtkonda rumalamaid inimesi, oled alati nimekirjas esimene."

Naistel soovitas ta üksteise eest rohkem välja astuda ja mitte lasta ka halbadel ülemustel endast üle sõita.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare