Kui ostad neid seitset asja, viskad põhimõtteliselt oma raha tuulde

 (27)
Kui ostad neid seitset asja, viskad põhimõtteliselt oma raha tuulde
Foto: Panthermedia/Scanpix

Kui mõtled iga kuu lõpus, et kuhu kogu sinu palk pangakontolt kadunud on, siis need seitse asja võivad olla selles süüdi. Lõpeta nende peale raha kulutamine ja säästadki juba rohkem raha.

1. Lotopiletid — tõenäoliselt sa pigem kaotad raha kui võidad.

2. Suitsetamine — suitsud on kallid ja lisaks ka tervisele kahjulikud. Sinu keha ja pangakonto tänavad sind, kui sellest halvast harjumusest vabaned.

3. DVDd ja CDd — tänapäeval ei ole neid tegelikult enam mitte kellelegi vaja.

4. Pudelivesi — pudelivett ostes raiskad raha ja samal ajal teed halba ka loodusele. Osta endale parem üks stiilne joogipudel, mida tahaksid endaga kaasas kanda ja säästad sadu eurosid aastas.

5. Brändinimega vitamiinid/ravimid — sageli sisaldavad need samu koostisosi nagu ilma brändinimeta tooted, mis on alati mõned eurod odavamad.

6. Kohvikust ostetud kohv — see kehtib eriti juhul, kui sul on kodus kohvimasin olemas. Kotitäie kohviubade ostmine iga paari kuu tagant on kindlasti kordades odavam, kui iga päev kohvikust kohvi ostmine.

7. Õnnitluskaardid — kuigi kaupluste valikust leiab ägedaid kaarte, on isevalmistatud sünnipäevakaart kindlasti armsam (ja säästad mitu eurot).

Allikas: MyDomaine

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare