Mehed suhtusid naisesse üsna positiivselt, aga hoiak muutus oluliselt negatiivsemaks, kui ta oli A ja D suurus, kommenteeris uuringu autor, ülikooli psühholoogiadotsent Stacey Tantleff-Dunn. Tema sõnul näitab uuring, et rindade suurus võib mõjutada suhtumist, mis ei tähenda sugugi seda, et naised peaksid laskma rindu kahandada või erinevalt riietuma, aga teadlikkus aitab tulla teatud hoiakutega toime. Samas naisi rindade suurus ei mõjutanud.
Loomulikult ei tohiks kedagi töökohal välimuse pärast diskrimineerida, aga see uuring paneb mõtlema rindade tähtsuse üle. Tundub, et oodata mehelt, et ta rindu ei märkaks, oleks otsekui eeldada, et kass ei pane tähele üle toapõranda jooksvat hiirt. Seda lihtsalt ei saa eeldada. Aga miks? Kuidas sellele küsimusele vastata?
Internetis ringi surfates võib leida tuhandeid lehekülgi rindade suurendamise või rinnavähi kohta, paraku ei leia sealt aga midagi selle kohta, miks rinnad on meeste silmis nii erootilised.
Mis on rinnad? Meditsiinilisest aspektist vaadatuna on need vaid piimanäärmed, mis paistavad asuvat ebasobivas kohas. Need hüplevad valuliselt, kui naine jookseb, ning piiravad ta vaatevälja, kui ta kummardub, et toitu võtta. Ja rinnad võivad imeva lapse lämmatada.
Mida mehed ise arvavad sellest, miks neile suured rinnad meeldivad?
Üks laialt levinud teooria on, et see võib olla seotud vajadusega ema järele. Selle teooria võib ristida näiteks "tagasipöördumiseks koju". Selle teooria nõrkus on see, et ka tüdrukud imevad beebina rinda, aga ei tunne selle vastu hilisemas elus mingit vajadust.
Järgmiseks võib pakkuda "keelatud vilja" teooria. Kui näiteks katta kinni küünarnukid ja paljastada rinnad, siis pööraksid mehed tähelepanu küünarnukkidele. Meenutagem siinkohal kultuure, kus naised jooksevad palja rinnaga ringi, mehi aga ei paista need sugugi erutavat. Antropoloogilised uuringud näitavad, et paljudes ühiskondades ei peeta paljastatud rinda erootiliseks stiimuliks.
Võib ka olla, et meestele on sisse programmeeritud, et neile meeldivad rinnad - "sisseprogrammeerimise" teooriaks.
Või evolutsiooniline teooria. 1967. aastal käis Desmond Morrise nimeline mees välja teooria, et kui meie esivanemad õppisid seisma ja kahel jalal käima, siis suundus tähelepanu tagumikult rinnale ja peale. Seetõttu hakkasid naised värvima huuli punaseks, et imiteerida tuppe, kusjuures rinnad imiteerivad istmikku.
Kunagisi mehi tõmbas lopsaka rinnaga naiste poole, kuna nood sünnitasid rohkem järeltulijaid, ning sealtpeale on see tõmmanud ligi ka järgnevaid põlvkondi mehi.
Loe lisaks:
Peep Pree: kuidas korrigeerida rindu?
Tähelepanu rindadele
Rinnahooldus
Rindade areng ja probleemid