Tarvitan beebipille ja kehakaal aina suureneb. Mida teha?

 (19)
Rasestumisvastased vahendid
Rasestumisvastased vahendidFoto: Andres Putting

Neiu mure: Kuna mul on ebaregulaarsed päevad siis kirjutati mulle välja beebipillid Noviette. Pillide mõjul on tsükkel taas normaliseerunud, kuna tõusma on hakanud minu kehakaal ning see häirib mind väga.

Kaalu on lisandunud vaikselt, kuid stabiilselt. Kõige imelkum on selle juures see, et ma olen sportlikult väga aktiivne, teen sporti vähemalt 5 korda (kui mitte rohkem) nädalas. Toitun väga tervislikult, vahel harva luban endale ka magusat. Hetkel olen 173cm pikk ja kaalun 70 kg. Mida iganes ma ka ei tee, ikka ei mõjuta see minu kehakaalu ega ka välimust. Kas oskate nõu anda, kuidas saaksin oma kaalu vähendada?

Vastab Amori nõustaja:

Menstruatsioonide regulaarsust mõjutavad väga erinevad faktorid, siinjuures stress, suur kehaline aktiivsus, munasarja haigused (polütsüstilisus), muud endokriinhaigused( nt. kilnäärme haigused) jne. Sind nägemata on väga raske öelda, mis on konkreetselt menstruatsiooni tsükli häirete põhjuseks, kas sport, ainevahetuse probleem või munasarjade probleem. Arvatavasti tehti mingid uuringud kui kaebasite menstruatsiooni peetust. Pillid määrati seega ravi otstarbel mingiks konkreetseks ajaks või siis nii raviks kui rasestumisvastaseks kaitseks nii kaua kui vaja. Novinette on madala hormoonisisaldusega kombineeritud pill (sisaldab nii östrogeeni kui kollaskeha hormooni), mis enamasti on väga hästi talutav. Osad naised on östrogeeni suhtes tundlikumad ja neil võib pillidega tulla paar lisakilo, mis tavaliselt 6 kuuga stabiliseerub. Suuremal osal naistest pillid tegelikult kehakaalu ei mõjuta. Mõni isegi kaotab pille kasutama hakates kehakaalu. Kui aga kaalutõus on pidev ja see sind häirib, siis on võimalik pille vahetada. Näiteks drosperinooni sisaldavad pillid ei tekita turset ja vedeliku peetust, mistõttu nendega kaalu probleemi võimalus on väiksem. Soovitan objektiivselt täpsustada, kui palju ja kui pika aja jooksul oled juurde võtnud ning siis pöörduda tagasi oma naistearsti juurde, et kaaluda pilli vahetust. Arvatavasti oli Sul oma arstiga niigi järelkontrolli suhtes kokkulepe, kuna probleem oli ju tsüklihäiretes. Seega, ma ei soovita pilli ennem katkestada kui asjad täpsustatud.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare