Antibiootikumid: kas eelistada esmalt looduslikku või tuleks kohe apteeki pöörduda?

 (1)
Pfizer – hääbuv impeerium?
Pilt on illustreerivFoto: LHV

"Kui varem leidus küllalt neid, kes väiksemagi külmetuse või põletiku pärast tohtrilt antibiootikume nõudsid, on inimesed aasta-aastalt üha vähem antibiootikumiusku," kinnitab Linnamõisa perearstikeskuse ja Confido erameditsiinikeskuse perearst Eret Jaanson TervisPlussi aprillinumbris.

Tänu antibiootikumide kasutuselevõtule on maailmas muutunud paljude haoguste põdemine ja varem isegi surmaga lõppenud haigustest tervenetakse nüüd kiiresti ja lõplikult. Et oodatav kasu ei ületaks võimalikku kahju, tuleb antibiootikume siiski tarvitada mõistlikult ja otstarbekalt. “Kes kogeb, et “vingematest” viirushaigustest paranemine võtab enam aega ja et antibiootikum ei olegi tervenemise kiirendamisel võluvits, on edaspidi valmis kannatust varuma ja kehale paranemiseks aega andma,” räägib dr Jaanson.

Teatud haigused eeldavad loomulikult arstide poolt kirjutatud ravimeid, kuid võimalusel võiks proovida kasutada ka looduslikke antibiootikume nagu küüslauk, sibul, hapendatud köögiviljad, kaneel, salvei või mesi.

Pikemalt antibiootikumidest ja rohkem tunnustatud perearsti nõuandeid leiad aprillikuisest TervisPlussist!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare