Vanasti levis arvamus, et kuudes, milles pole r-tähte, ei ole soovituslik teha operatsioone, lõikusi ja muid kirurgilisi sekkumisi. "See müüt on tekkinud ajast, mil polnud veel korralikke antibiootikume ja muid ravimeid, mistõttu suure kuumusega haavad ei paranenud nii kiiresti ja korralikult kui näiteks jahedal perioodil," ütleb KSA Silmakeskuse silmaarst dr. Ants Haavel. Tema sõnul on tänapäeval aga olemas vajalikud ravimid, paremad tingimused ning kvaliteetsemad aparaadid, mis annavad head eeldused igasugusteks operatsioonideks ning lõikusteks ka kuumadel suvepäevadel.

"Meie vabastame inimesi prillidest laseriga ning me ei kutsugi seda operatsiooniks, vaid protseduuriks. Põhjus selles, et laseriga ei tehta silma sisselõiget ning tänu sellele on paranemine ja taastumisprotsess turvalisem," selgitab dr. Haavel, kes kutsub Flow meetodit pigem laserprotseduuriks kui operatsiooniks.

Arst toob näite, et mõnedes maades ongi ainult soojad temperatuurid ning niiske kliima, kuid seal tehakse samu protseduure aastaringselt. "Midagi ei juhtu! Meie Eesti suvi pole nii kuumgi, et peaks üldse pabistama," rahustab ta inimesi.

Millal on aga parim aeg silmaopi tegemiseks? "Mina ütlen alati, et parim aeg on siis, kui inimene on vaimselt valmis. Mingeid aastaajalisi või kellast ja kuupäevast sõltuvaid piiranguid või eelistusi mina oma aastatepikkuse kogemusega tähele pole pannud." Üldine vanuseline sobivus on 18-45, mil silm on juba välja arenenud, miinused stabiliseerunud ning inimesed terved ja elujõulised.