Just sel põhjusel higistavad mõned inimesed rohkem kui teised

 (1)
Mida saaksid selle vastu ette võtta?
Just sel põhjusel higistavad mõned inimesed rohkem kui teised
Pilt on illustreerivFoto: Panthermedia/Scanpix

Oled märganud, et sõbrannaga rühmatrennis olles on teil küll sama koormus, aga ühel teist voolab higi ojadena mööda nahka alla, aga teisel on kõigest kerge niiskuseloor nahal? See ei pruugi olla lihtsalt seetõttu, et üks näeb teisest rohkem vaeva.

See, kui palju sa higistad, sõltub nii sinu soost kui ka sellest, kui palju higinäärmeid sul on ja kui ärevil sa oled. Sinu keha toodab higi, et keha jahutada ja saavutada taas tervislik kehatemperatuur. Tuleb välja, et naistel on rohkem higinäärmeid kui meestel, aga need pole nii aktiivsed, mistõttu higistavad heas vormis mehed rohkem, kui heas vormis naised.

Ka sinu treenituse tase võib mõjutada seda, kui palju sa trenni ajal higistad. Heas vormis inimesed higistavad trenni ajal vähem, aga hakkavad higistama varem vaatamata sellele, et nende kehatemperatuur on madal. Ülekaaluliste inimeste kehatemperatuur tõuseb kiiremini, mistõttu nad ka higistavad rohkem.

Kui sind paneb muretsema, kui palju sa higistad, on mõned harjumused, mida muutes higistad vähem. Näiteks kohvi ja alkoholi joomine ning suitsetamine põhjustab üleliigset higistamist, mistõttu peaksid seda limiteerima. Proovi ka kanda hingavamast materjalist riideid, mitte sünteetilisi kangaid, mis ei lase su nahal hingata.

Allikas: MyDomaine

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare