Kas teadsid, et D-vitamiin on organismile ülivajalik? Kümme tegurit, miks peaksid seda tarvitama

 (17)
Kas teadsid, et D-vitamiin on organismile ülivajalik? Kümme tegurit, miks peaksid seda tarvitama
Foto on illustreerivUnsplash.com

D-vitamiin on rasvas lahustuv vitamiin, mis on väga oluline korras tervise jaoks. Ainult käputäis toite sisaldab seda vitamiini arvestatavas koguses. Näiteks rasvane kala, siseorganid, teatud seened ja rikastatud toidud.

Erineval teistest vitamiinidest, mida saad omandada vaid toitumise kaudu, on D-vitamiini võimalik koguda ka päikesele paljastatud naha abil. Sel põhjusel peetakse D-vitamiini ka hormooniks.

D-vitamiini piiratud kättesaamine toidu kaudu ja meie kliimas osaliselt valitsev pime aeg loovad aga olukorra, kus toidulisandeid tarbimata, on enamikel inimestel D-vitamiini tase liiga madal.

Samas omab selle vitamiini piisav tase veres tervisele mitmeid kasulikke mõjusid, millest on jägnevalt välja toodud kümme teaduslikku fakti.

D-vitamiin:

parandab luude tervist;

vähendab diabeeti haigestumise riski;

parandab südame tervist;

alandab riski haigestuda teatud tüüpi vähki;

vähendab depressiooni sümptomeid;

kasvatab lihasjõudu;

vähendab astmahooge;

aitab vältida levinud külmetust ja grippi;

kaitseb Parkinsoni tõve eest;

vähendab vanusega seotud seniilsust.

D-vitamiin täidab organismis mitmeid olulisi rolle. Seega on optimaalse D-vitamiini taseme hoidmine kas toidu, päikese või toidulisandite abil hea tervise säilitamiseks väga oluline.

Kontrolli oma D-vitamiini taset arsti juures ja tee selgeks just sulle sobiv päevane toidulisandi kogus. Päikese käes D-vitamiini kogudes jälgi, et väldiksid kahjulikku kiirgust ja päikesepõletust.

Allikas: liigume.ee

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare