Liigu rohkem! Miks on liigne istumine tervisele kahjulik?Liigu rohkem! Miks on liigne istumine tervisele kahjulik?
Foto on illustreeriv

On välja arvutatud, et liigne istumine on samasugune terviserisk nagu suitsetamine või ülekaal.

30 minutit järjestikust istumist on keha jaoks normaalne aeg. Sellest pikem istumine põhjustab vereringe aeglustumist ning koormust lülisambale ja alaseljale

Keskmiselt istutakse 9-11 tundi ööpäevas. Kui suudaksime vähendada seda poole tunni kuni tunni võrra, on sellel tervisele kasulik mõju. Seejuures on alla kaheksa tunni istumist tervisele mittekahjustav.

Tervise säilitamiseks kriitiline kehaline koormus täiskasvanutele on vähemalt 150 minutit mõõdukat või 75 minutit intensiivset kehalist tegevust nädalas.

Tuletame meelde, et olles aktiivne väheneb risk haigestuda ja võtad vähetõenäolisemalt juurde. Samuti oled paremas füüsilises vormis, naudid rohkem tervelt elatud aastaid ja sul on tugevamad luud ning üldiselt parem tervis.

Kuidas käituda töises keskkonnas?
* seisa lühikestel koosolekutel püsti;

* kasuta reguleeritavat töölauda;

* ära pelga treppe ja kasuta neid lifti asemel;

Firmad võiksid algatada motiveerivaid meeskondlikke liikumisalasseid algatusi. Seejuures on väga oluline, et ka juhtkond oleks kaasatud. Samuti võiksid olla asutusye juures jalgrattaparklad ja pesemisvõimalus.

Allikas: Liigume.ee

Vasta ja võida
Vistrikud ja akne esinevad
Õigesti vastanute vahel loosib rosena.ee dermakosmeetika e-pood välja 5x30€ kinkekaardid, mille väärtuses võitjatel on võimalik omale sobivad näohooldustooted valida.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare