NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki "Teata sobimatust kommentaarist"!
Kommentaaride järjekord: parimad uuemad vanemad
 • Sots

  04.05.2011 18:23
  Miks naised ei võitle menustratsioonitoetuse eest? Riik peaks kõigile naistele määrama naiseks olemise toetuse!
  Vasta
 • karin

  04.05.2011 18:32
  see naine seal pildil olen nagu mina täna öösel - huvitav kokkusattumus. Öösel kirusin päevi ja juba artikkel platsis :)
  Vasta
 • ˇ

  04.05.2011 19:04
  Päris kahju, kuigi nad on üks tüütus kui nad olemas on, siis mina igatsen oma päevi. Mul käivad päevad muidu üliregulaarselt, aga kui suurem närvipinge on, hakkab menstruatsioonikalender tujutsema. Näiteks eksamiperioodid on mu kehale alati suur paanika. Hiljuti elasin väga suure emotsionaalse trauma üle, päevad läinud... kaks menstruatsiooni on vahele jäänud juba. Mulle see ei meeldi. Ja ma ei ole rase, see on võimatu.
  Vasta
 • Kratt

  04.05.2011 20:09
  Minul on ka menstruatsioon kui "head päevad" sest mul algasid need väga hilja (17 a) ja kartsin pidevalt, et kas minuga on midagi valesti. Alati tunnen kergendust kui päevad platsis. Hetkel küll on 9 kuud pausi olnud ja imestan, et nii kergelt jäin lapse ootele kuna raske füüsiline töö ja närvipinged lõid minu regulaarse tsükli peapeale.
  Kuid kindlasti on sellised päevi ära jätvad vahendid üli head neile kellel päevad on nii piinavad, et segavad igapäeva toimetusi.
  Vasta
 • 48

  04.05.2011 21:18
  See etapp on elus läbi, mõnus:)) Millegipoolest on vananemine ka hea:)))
  Vasta
 • Pange

  04.05.2011 21:42
  punn ette...
  Vasta
 • K.'

  04.05.2011 23:14
  Mina kasutasin mensi valude puhul palderjani tablette. Kohe mitu tükki võtsin, 3 vist. Leevendas, minul vähemalt. Aga siis hakkasin kasutama pille ja päevade valud kadusid. Või tegelikult...esimesel mensi päeval annab tunda natuke, aga mitte nii hullusti nagu vanasti. Tol ajal esimesed päevad käisin kõhuvaluga ja suure vereeritusega ringi. Ma ei mäletagi, kust ma tulin mõttele palderjani kasutada, aga hästi mõjus.
  Nüüd siis puhkan pillidest, 15 mai saab kuu mil pillidest puhkan. Saab näha, mis saab! Kas tulevad need päevad täpselt üldse (kahtlen) ja mis valudega...
  Vasta
 • letaalse mensuga

  04.05.2011 23:36
  tõsiselt. kui on hullud valud ja jookseb verd kui kosest ning päevad on iga 3 nädala järel, siis on tark eemaldada emakas, et mitte surra.
  tean, millest räägin.
  hormoone hakata õgima või hormoonspiraali endasse mürgitama panna ei ole tark tegu.
  minge või eraarsti juurde ja nõudke emaka eemaldamist.
  seda muidugi juhul, kui ei taha lapsi saada või lapsed juba tehtud.
  või kui on nii palju pappi, et külmutada oma munarakud ja üürida emakas, kui hiljem tekib soov isiklikke lapsi saada.
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • Tiiu

  04.05.2011 23:40
  Minul üks tuttav laseb endale iga kuu süsti teha, mis võtab päevade ajal veritsermise ära. ja ta on väga rahul sellega.
  Vasta
 • 11

  05.05.2011 01:12
  MD George Starr väidab, et menstruatsioon on patoloogia ja täiesti ebaloomulik protsess. Ta on ravinud sellest ”haigusest” tuhandeid naisi. Verejooksud lakkasid saatmast nende kuupuhastusi. Ta kirjutab: mitte miski ei mõjuta igakuist verejooksu nii nagu toitumine. Vahel piisab tugeva verejooksuga naistel ainult sellest, kui nad lähevad üle toortoidule.
  http://www.paikesetoit.ee/menses-loomulik-voi-mi...
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • 11

  05.05.2011 01:12
  MD George Starr väidab, et menstruatsioon on patoloogia ja täiesti ebaloomulik protsess. Ta on ravinud sellest ”haigusest” tuhandeid naisi. Verejooksud lakkasid saatmast nende kuupuhastusi. Ta kirjutab: mitte miski ei mõjuta igakuist verejooksu nii nagu toitumine. Vahel piisab tugeva verejooksuga naistel ainult sellest, kui nad lähevad üle toortoidule.
  http://www.paikesetoit.ee/menses-loomulik-voi-mi...
  Vaata sama kasutaja kommentaare
  Vasta
 • Kuuloomine

  05.05.2011 14:20
  Hormoonid ei ole myrgid, hormoon on loomulik kehaosa. Hormoontablett/spiraal lihtsalt muudab hormoonide tasakaalu kehas selliseks, et ei ole vo'imalik rasestuda. See ei ole myrk. On naisi, kes elavad aastaid erinevate nn. loomulike hormoonide tasakaalutustega (na'iteks kilpna'a'rmest po'hjustatud tasakaalutused).

  Pillid ei takista ka rasestumist kui need ja'rgi ja'tta - vastupidi mo'ne uurimise ja'rgi on pilli lo'petamise ja'rgne aeg kuldaeg rasestumiseks (enne kui keha pillija'rgse hormonaalse tasakaalu leiab).

  Minu probleem on alati olnud PMS, mida hormoontabletid ainult tunduvad vo'imendavat ja kuna ma viimane kord kui ma pille proovisin muutusin kohutavalt agressiivseks, siis ma ei vo'ta.

  Naistepuna (ehk St John's Worth) ka muideks mo'jutab hormoone, ega ilma-asjata soovitata hormoontablette tarbivatel naistel mitte naistepuna tarbida kuna see vo'ib tabletid toimetuks muuta.

  Pa'evade valusid (krambid mis jalataldadeni va'lja ulatuvad vo'i kus hyper-super tampoon pluss ylipikk tiivuline tunniga ta'iesti yle ajavad) - ei ole mo'tet taluda kui on vo'imalik midagi teha, et ei oleks nii valus.
  Vasta
 • Hmm

  05.05.2011 15:50
  Olen tänu Mirenale ligi paarkümmend aastat "päevavaba". Nüüd vist juba lõplikult.
  Vasta
 • L

  06.05.2011 13:32
  Mul on implantaat, seda Eestis vist veel tutvustatud pole, aga päevad käivad kudkil 1 kord 3 kuu tagant ja on väga kerged. Olen rahul:)
  Vasta
 • hm

  11.05.2011 17:16
  ojah kui kole lugu..hea,et ma mees olen.
  Vasta
 • 17

  13.05.2011 22:04
  olen 17 aastane ja päevad käivad iga kuu ja on 7 päeva.Kui peale tulevad siis kaks esimest päeva ma ainult nutan ja piinlen valudes.ja on väga suure verejooksuga.olen süütu ja rasestumis vastaseid tablette ei ole vist veel mõttet võtta ka.
  Vasta
 • Arst

  10.06.2011 14:45
  Soovitan oma kogemusest Mirenat. Olin samuti hädas pikkade, vererohkete ja valulike päevadega. Mirena toodi Soomest 16 aastat tagasi ja nüüd oli juba teine Eestist ostetud. Igal kuul näitasid päevad end ära, et asi oli ikka regulaarne, kuid veritsusele aitas tavaline pesukaitse. Kui spiraal tundus osta kallis, siis nüüdseks olen sidemete arvel terve varanduse kokku hoidnud. Nii et soovitav minna günekoloogi juurde ja arutada asja. Minu kogemus oli tõeliselt hea!
  Vasta
LISA OMA KOMMENTAAR
Selle artikli kohta on 37 kommentaari
Nimi
Kommenteerimistingimused
Naistekas - Viimased uudised
 • Katseta uusi soenguid
 • Proovi kuidas mõjub Sinu huultel punane värv
ALUSTA SIIT
Valuutakursid
 • USD0.79378
 • GBP1.27033
 • SEK0.10786
 • RUB0.01883
=