Vajalik teave: kuidas kindlaks teha, kas eelmisel suvel ostetud päevituskreem veel kõlbab või on juba halvaks läinud?

 (2)

Vajalik teave: kuidas kindlaks teha, kas eelmisel suvel ostetud päevituskreem veel kõlbab või on juba halvaks läinud?
Panthermedia / Scanpix

Ühel hetkel see kevad tuleb, kuigi praegu aknast välja vaadates on seda väga raske uskuda. Aga targad naised valmistuvad varakult ja kui esimesed intensiivsed ja soojad päikesekiired pilvede vahelt nina välja pistavad, on neil päevituskreem olemas ja oma ilu ja tervise nimel nad seda ka kasutavad. Otsi nüüd välja oma eelmisest aastast järele jäänud päevituskreemituub ja tee selgeks, kas seda kreemi tohib veel kasutada või tuleb kiiremas korras uus osta.

Kas päevituskreem võib pahaks minna?

Muidugi võib ja seetõttu on pakile ka alati märgitud, kui kaua kreem avatuna kasutamiseks sobilik on. Enamjaolt on kõlblikkusajaks 12 kuud.

Kuidas aru saada, kas kreem veel sobib?

Esimene võimalus on hoolega meeles pidada, millal kreemi ostsid. Kui sellest on rohkem kui aasta möödas, viska ära ja hangi uus.

Kuna on enam kui tõenäoline, et sa ei mäleta, millal kreemi lahti tegid, kasuta teist moodust. Uuri, kas kreemi tekstuur või lõhn on muutunud. Igasugused muutused näitavad, et toode on aegunud ning ei kaitse sind enam.

Mis juhtub, kui kasutad aegunud kreemi?

Tõenäoliselt saad päikesepõletuse, sest kreem ei kaitse su nahka vajalikul määral. Hullemal juhul võib kreem põletusele isegi kaasa aidata.

Või siis saad endale vastiku nahaärrituse, sest pahaks läinud kreem reageerib nahaga kokku puutumisel ettearvamatult.

Seotud lood:

Kuidas päevituskreemi säilitada?

Kreemi eluiga sõltub suuresti sellest, kuidas sa seda hoiad. Talveks tuleks kreemipurk panna pimedasse, kuiva ja jahedasse. Kindlasti ei tohi seda jätta päikese kätte aknalauale ega rannas liivale koos sinuga päevitama, sest kuumus lühendab kreemi eluiga olulisel määral.

Loe veel

Vasta ja võida
Vistrikud ja akne esinevad
Õigesti vastanute vahel loosib rosena.ee dermakosmeetika e-pood välja 5x30€ kinkekaardid, mille väärtuses võitjatel on võimalik omale sobivad näohooldustooted valida.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare