Puust ja punaseks: lihtne viis, kuidas teha kindlaks, et avokaado on küps

 (1)
Puust ja punaseks: lihtne viis, kuidas teha kindlaks, et avokaado on küps
Foto: Panthermedia/Scanpix

Kindlasti pole see probleem ka sulle võõras: ostad avokaado, mis pole veel söömiseks piisavalt küps, jääd seejärel ootama (kujutades terve aja ette ideaalset avokaadovõileiba, mida sa varsti süüa saad), kontrollid aeg-ajalt (loe: iga tunni tagant) ja kui sa selle lõpuks pooleks lõikad, on avokaado juba halvaks läinud. Jah, sa magasid õige momendi maha ja hoiad nüüd käes vanaks läinud avokaadot.

Erinevalt paljudest teistest puuviljadest on avokaado puhul pea võimatu kindlaks teha, millal on kõige parem aeg selle söömiseks. Proovime sind nüüd sellega pisut aidata.

Kõige kindlam viis avokaado küpsuse kontrollimiseks on selle õrn pigistamine. Väldi aga vilja muljumist ja pigista seda pigem pihkude vahel mitte sõrmeotstega. Avokaado on valmis, kui see on veel kõva, aga samas natukene survele järgi annab.

Poes avokaadot valides ei ole kõige olulisem selle värvitoon (tumepruun, must või heleroheline — see ei määra ära avokaado maitset). Kui plaanid avokaadosid mitu päeva järjest nautida, vali välja hoopis selliseid, mis on veel täitsa kõvad ja lase neil rahulikult küpseda.

Allikas: MyDomaine

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare