Sidrunil on puhastav ja jääkaineid väljutav toime. Hommikune sidrunimahla joomine kiirendab seedimist kogu päeva jooksul ja mõjub isegi tselluliidi vastu- seda tänu limoneeni sisaldusele. Limoneen aitab lõhustada isegi sapikive ja uuemate uuringute põhjal kaitseb pankrease, mao- ja soolevähi eest.

Sidrunit soovitatakse eriti iivelduse, kõhulahtisuse ja aeglase seedimise puhul. Kõigile on teada sidruni immuunsust tõstev toime. Sidrunimahl tugevdab maksa ja pankreast ning ergutab vereringet. Taastab keha mineraalivarud, aitab rauavaeguse korral, aktiveerib organismi kaitsevõime ja desinfitseerib.

Sidrunimahla tarvitamine:

… vähendab happesust kehas, muutub organismis aluseliseks
… võitleb viiruste ja bakteritega, tugevdab immuunsüsteemi
… ideaalne isetehtud külmasiirupite valmistamiseks
… segatult veega leevendab kurguvalu ja kurgu kähedust
… mandlipõletiku korral lisa sidrunimahlale vett ja soola ning kurista!
… aitab iivelduse vastu, soojendab
… taastab ja tugevdab organismi peale pingutust ja ülekuumenemist
… ninaverejooksu korral kanna sidrunimahla vati peale ja pane ninasõõrmesse
… kiirendab seedimist ja aitab saleneda
… tugevdab hambaid ja igemeid
… puhastab suud ja parandab hingeõhku
… segatult veega hea spordijärgne jook, taastab mineraalidevarud organismis
… sidrunimahlaga ja mündiga saad teha limonaadi lastele
… vähendab allergianähte
… regulaarne kasutamine võib alandada kolesterooli, vähendada vererõhku ja tugevdada südant

Peale sidrunimahla joomist ära kohe hambaid harja, loputa hambaid puhta veega ja lase enne harjamist PH-l vähemalt 30 min neutraliseeruda. Väldi ka sidrunimahla või sidrunivee loksutamist suus. Sidrunimahl on hammaste jaoks hape ja omab hambaemaili lagundavat toimet (selle esimeseks märgiks on hammaste värvi heledamaks muutumine).

Kuidas seda tarbida?

Joo leiget sidrunivett pärast ärkamist, umbes 15-20 minutit enne hommikusööki. Nii ärkab organism tugevana!

Limonaad lastele

Sega sidrunimahl magustajaga ( meega, suhkruga, siirupiga). Lisa pestud ja kuivatatud mündilehed ja lase paar tundi seista. Vala iga klaasi põhja natuke siirupit ja peale mineraalvett või gaseeritud vett. Võid teha limonaadi ka ilma mündita või näiteks ingveriga.

Siirup õietolmu, sidrunimahla ja meega

Võta pakike (ca pool klaasi) õietolmu. Vala see üle puhta sidrunimahlaga ja jäta tunniks seisma. Õietolm lahustub mahla sees ära. Sega läbi ja lisa maitse järgi mett või agaavisiirupit. Hoia külmikus ! Lastele meeldib seda sisse võtta lausa supilusikatäite kaupa.

Kui tahad veel tugevamatoimelist siirupit, siis lisa veel midagi nendest: taruvaik, punase päevakübara tinktuur, greipfruudi seemne ekstrakt vms. Siis aga pead andma siirupit limiteeritud koguses, vastavalt sellele mida siirupisse lisasid.

Soojendav tee

Võta sidruniviile ja värskeid ingveritükke ning kata need meega. Hoia segu külmikus. Tee jaoks pane tassi põhja kolmandik ja peale keev vesi. Seistes segu tumeneb. Võid säilitada külmikus ca 10 päeva.

Allikas: Bioblogi