Teadlased leidsid, et töötajatel, kes olid mingil moel kehaliselt aktiivsed, esines töökohas vähem depressiooni ja läbipõlemist.  Parimad näitajad olid töötajatel, kes treenisid neli korda nädalas – nende hulgas esines eelnimetatud vaimse tervise probleeme poole vähem kui teistel.

Teadlased Sharon Toker Iisraeli Tel Avivi ülikoolist ja Michal Biron Haifa ülikoolist vaatlesid 1632 Iisraeli era- ja avaliku sektori töökohal ametisolevat töötajat. Töötajad täitsid üheksa-aastase perioodi vältel küsimustikke ning läbisid rutiinseid tervisekontrolle.

Töötajad jagunesid nelja gruppi: ühed, kes ei treeninud üldse, teised, kes treenisid nädalas 75 kuni 100 minutit, kolmandad, kes treenisid nädalas 150-240 minutit, ja viimane grupp, kes treenis nädalas rohkem kui 240 minutit.

Teadlased leidsid, et parimaid tulemusi täheldati nende töötajate hulgas, kes treenisid iga nädal vähemalt 150 minutit. Lisaks leidsid autorid, et depressiooni ja töökohal läbipõlemise määrad olid kõrgeimad grupis, kus ei treenitud üldse. Tervisliku seisundi paranemist võib seostada asjaoluga, et treening parandab iseendaga toimetulekut ning enesehinnangut.

Uuring näitas ka, et depressiooni süvenemine võib vallandada suurema läbipõlemisohu töökohas, ja vastupidi. Tokeri hinnagul võiksid tööandjad pakkuda vaimse tervise halvenemise vältimiseks töötajatele paindlikku tööaega, mis võimaldaks töötajatel spordiga tegeleda, ehitada ettevõtte territooriumile spordisaali ning toetada töötajate liikmelisust spordiklubides.

Allikas: myhealthnewsdaily.com