15 MINUTIT ISEENDALE: Soovitused negatiivsete emotsioonidega toimetulekuks: kolme liiki uskumused saab ümber mõelda

 (3)

Tallinnas Tervisekliinikus praktiseeriv psühholoog Rainer Mere toob välja, et negatiivsete emotsioonidega toimetulekust rääkides tuleb üks asi selgeks teha: mitte keegi teine ei pane meid tundma negatiivseid emotsioone – inimesed ise tekitavad endale negatiivseid emotsioone oma uskumuste kaudu.

"Millised need uskumused on? Uskumused on rigiidsed, paindumatud ja jäigad, tavaliselt on nad "peab" vormis," selgitab Mere. Ta jagab uskumused kolmeks. Esmalt on enda kohta käivad uskumused "mina pean käituma mingil moel või mina ei tohi", teiseks on uskumused teiste kohta ning kolmandaks maailma kohta.

"Need uskumused on irratsionaalsed sellepärast, et neil ei ole loogilised, empiirilist alust, mõistlik oleks välja vahetada ratsionaalsemate vastu, mis annavad meile ka ruumi eksida. "Mulle meeldiks olla selline või teistsugune, aga ma ei pea," kirjeldab ta lihtsat selgitust. Vaata videost

Vasta ja võida
Vistrikud ja akne esinevad
Õigesti vastanute vahel loosib rosena.ee dermakosmeetika e-pood välja 5x30€ kinkekaardid, mille väärtuses võitjatel on võimalik omale sobivad näohooldustooted valida.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare