Kolm asja, mida teha kohe, kui tunned, et ärevushoog hakkab peale tulema

 (6)
Kolm asja, mida teha kohe, kui tunned, et ärevushoog hakkab peale tulema
Foto: Unsplash

Pole midagi hullemat, kui ärevustunne, mis tekib seetõttu, et tunned ärevust. Selle ette tundmine garanteerib sulle higised pihud, raskendatud hingamise ja järjest kiirenevad mõtted, vahendab portaal MyDomaine. Selle asemel, et lasta ärevusel oma keha ja meelt vallutada, võta appi mõned toimivad nipid.

“Kui oled õppinud oma ärevustunnet mõistma, on mitmeid võimalusi, kuidas selles situatsioonis end hästi tunda,” tunnistab ka raamatu “A Fear of Anxiety” autor Trish Barillas, kes on ka ise ärevushäirete all kannatanud. Ta soovitab sul võtta appi need kolm asja kohe, kui tunned, et ärevushoog hakkab peale tulema:

1. Tee valmis muusikalist, mis aitab sul rahuneda ja lõõgastuda. Muusika võib aidata sul leida tee rahulikumasse kohta.

2. Higista see välja. Kui su pulss tõuseb, vabaneb serotoniin, mis aitab ärevust tekitavatest mõtetest vabaneda.

3. Kui leiad end mõtlemast, et “mis oleks, kui” muuda seda lugu, mida endale räägid. Jää juba olemasolevate faktide juurde ja praeguse reaalsuse juurde, mitte ära mõtle minevikule ega tulevikule. Tee nimekiri tunnetest, mida tunned ja sellest, mis tegelikult toimub, et oskaksid neil vahet teha.

“Ärevusega elamine on igal inimesel veidi erinev,” lisab Barillas. “Ma usun, et tasakaalus elu elamiseks on oluline tugevdada oma keha ja meelt.”

Meie lisaksime siia nimekirja ka sügavalt hingamise, päeviku pidamise ja lähedase inimesega rääkimise.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare