Kui su poiss-sõber harrastab teha neid alljärgnevaid, siis asi ei ole kohe kindlasti sinus, vaid see on märk tema ebakindlusest.

Sõnad võivad väga palju haiget teha, eriti siis, kui need sõnad on sagedased, aga samas ka ettearvamatud. Süüdistamine võib tulla suuresti alateadvusest, mis muudab suhte veelgi ohtlikumaks. Süüdistajatel puudub hea enesehinnang, kuid nad ei taha seda tunnistada, mistõttu endasse sisse vaatamise asemel otsivad nad süüd kellestki teisest.

Mida teha, kui kaaslane süüdistab sind kõiges?

Esiteks räägi sellest kellegagi. Võta aega, et olla üksi või räägi sõbra, pereliikme või terapeudiga sellest. Mõtle ka sellele, kui palju võib selles süüdistuses tõde olla? Kui hakkab süüdistamine pihta, siis küsi konkreetseid küsimusi ja kogu mõtteainet. Kui vestlus toob rohkem etteheiteid, kui arutelu ja mõistmist, siis on aeg lahkuda.

Häbistamine

Suhtes häbistamine muutub üsna kiirelt mürgiseks. Inimesed võivad häbistada, ilma et midagi isegi valesti teeksid. Nad võivad sulle helistada ja vihjata, et hingad valesti. Häbistajad on sageli kaassõltujad. Nad tahavad sind maatasa teha, et end niiviisi üles ehitada.

Mida teha, kui kaaslane häbistab sind kõiges?

Ära lase end häbistada ja kõnni lihtsalt minema. Häbistamine pole kunagi hea suhtlusvahend ning häbistamine tekitab kaassõltuvuse nõiaringi.

Seega kui su poiss-sõber pidevalt süüdistab ja häbistab sind, oleks aeg lahkuda. Tal on ilmselgelt perfektsionistlikud kalduvused ning ta ei taha ebaõnnestuda. Kuid kuna tal on enesehinnang sageli väga madal ja ta ei suuda seda tunnistada, on ta valmis ka enda lähedasi mutta tallama.

Allikas: Your Tango

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid