Kiudained aeglustavad seedimist ning mõjutavad sinu hormoone selliselt, et tunned ennast paremini. Viimased uuringud on leidnud, et suurem kiudainete tarbimine aitab märgatavalt tõsta keha võimet põletada keharasva. Ehk aitab keha rasvaprotsenti vähendada.

Konkreetne uuring leidis, et 6 nädala jooksul suurenenud kiudainete tarbimine viis rasvapõletuse kasvu ja ainevahetuse kiirenemiseni. Veresuhkru reaktsioon toidule oli 10% parem ning greliini (hormoon, mis stimuleerib nälga) tase oli toidukordade vahel madalam. Kõrgema kiudainesisaldusega toiduplaani järgmine aitas inimestel tunda ennest märgatavalt energilisemana. Teadlased usuvad, et kiudainete tarbimine mõjutab otseselt hormoone, mis määravad ära, kuidas me ennast tunneme — aktiivse ja energilisena või hoopis unisena.

Need samad hormoonid mõjutavad ainevahetust, tõstes või langetades energiataset ning rasvapõletust. Kiudainete mõju kaalu langetamisele on märgatav: uuring, mis võttis kokku 16 erinevat uuringut leidis, et iga 1000 kcal kohta tarbitud 14 grammi kiudaineid viis 4 nädala jooksul 3 kg keharasva. Kaheksanädalane uuring päädis 5 kg keharasva kaoga.

Teised kiudanete kasulikud omadused:

  • 29% madalam risk südamehaigusteks
  • 30% madalam risk diabeedi tekkeks
  • 62% madalam risk, et “eeldiabeet” muutuks väljakujunenud diabeediks

USAs tarbivad vähem kui 5% elanikkonnast kiudaineid 14g/1000 kcal kohta, mis on Ameerika Dietoloogide Assotsatsiooni soovituslik päevane kogus. Eriti tasub kiudainete tarbimist jälgida kõrge valgusisaldusega toitumiskava jälgivatel inimestel. Kõrge valgusisaldusega dieedil olevad inimesed tarbivad suurema tõenäosusega vähem kiudaineid.